Olympijské šampiónky nevstúpili do turnaja ideálne: Skórovať nedokázali ani z pokutového kopu

Na snímke dole brankárka Nigérie Chiamaka Nnadozie likviduje penaltu, vľavo hore jej autorka a hráčka Kanady Christine Sinclairová Na snímke dole brankárka Nigérie Chiamaka Nnadozie likviduje penaltu, vľavo hore jej autorka a hráčka Kanady Christine Sinclairová Zdroj: TASR/AP/Victoria Adkins

MELBOURNE - Úradujúce olympijské šampiónky Kanaďanky nevstúpili do svetového šampionátu futbalistiek ideálne.

V austrálskom Melbourne remizovali s Nigériou 0:0. V 50. minúte nedokázala skórovať Christine Sinclairová ani z pokutového kopu.

V A-skupine vo svojom úvodnom vystúpení na šampionáte uspeli Švajčiarky. Hráčky Filipín zdolali v novozélandskom Dunedine 2:0. V prvom zápase C-skupiny zvíťazili Španielky vo Wellingtone nad Kostaričankami 3:0. Všetky góly padli v prvom polčase.