TOUR DE FRANCE 2023 Unavený Sagan sa úprimne priznal: V dnešnej etape má len jediný cieľ!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

POLIGNY - Slovinský cyklista Matej Mohorič z tímu Bahrajn-Victorious triumfoval v piatkovej 19. etape Tour de France z Moirans-en-Montagne do Poligny.

Víťaza potvrdila až cieľová fotografia, na ktorej bol Mohorič tesne pred Dánom Kasperom Asgreenom. Pretekár Soudalu-QuickStep bol blízko k druhému víťazstvu po sebe. Tretiu priečku obsadil Ben O´Connor z tímu AG2R Citroën. Pelotón prišiel do cieľa s vyše trinásťminútovým mankom, no v celkovom poradí sa nič nezmenilo a na čele zostal Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma).

Slovák Peter Sagan (TotalEnergies) prišiel do cieľa na 149. mieste. "Pokúsil som sa ísť do úniku od štartu a potom sa mi to trošku zapísalo do nôh. Po zjazde sa to roztrhlo, bol som trochu vzadu a rozdelilo sa to," povedal Sagan po 19. etape pre RTVS.

Najradšej by bol, keby už mohol byť v Paríži: "Ja som rád, že už je skoro koniec. Ešte zajtra prežiť a je to v poriadku," úprimne priznal slovenský cyklista bezprostredne po konci etapy.

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan
  • Zdroj: TASR, Šport v RTVS