Suverénny vstup do šampionátu: Majsterky sveta nedali žiadnu šancu Vietnamu

Hráčky USA oslavujú gólHráčky USA oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Abbie Parr

AUCKLAND - Obhajkyne titulu Američanky vstúpili úspešne do svetového šampionátu futbalistiek. V novozélandskom Aucklande zdolali Vietnam 3:0. Dva presné zásahy si pripísala Sophia Smithová.

Angličanky vo svojom úvodnom vystúpení v D-skupine herne nepresvedčili, keď nad Haiti vyhrali v pozícii jasného favorita  "iba" 1:0. Triumf úradujúcich majsteriek Európy zariadila gólom z opakovanej penalty Georgia Stanwayová. Prvý pokus jej zneškodnila brankárka Kerly Theusová, no VAR dodatočne potvrdil, že sa z čiary pohla predčasne. Hralo sa pred viac ako 44-tisíc divákmi v austrálskom Brisbane.

V rovnakej skupine si tri body v Perthe vybojovali Dánky v súboji s Čínou (1:0) vďaka zásahu Amalie Vangsgaardovej po rohovom kope v 91. minúte.

Japonky si v C-skupine poradili s hráčkami Zambie 5:0, keď štyri góly dali po prestávke. Dvakrát na štadióne v Hamiltone rozvlnila sieť Hinata Mijazawová.

C-skupina:

Zambia - Japonsko 0:5 (0:1)
Góly: 43. a 62. Miyazawová, 55. Tanaková, 71. Endová, 90.+11. Uekiová (z 11 m), ČK: 90.+7. Musondová (Zambia) po 2. ŽK