VIDEO Perfektná atmosféra a krásne choreo: Trnavu môže zo zápasu proti Valencii mrzieť iba výsledok

Na snímke fanúšikovia počas zápasu k oslavám storočnice Spartaka TrnavaNa snímke fanúšikovia počas zápasu k oslavám storočnice Spartaka Trnava Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali v sobotnom dueli v rámci osláv 100. výročia založenia klubu so španielskou Valenciou 0:1.

Trnavčania sa pred viac ako 12-tisíc divákmi mohli ujať vedenia v 10. minúte, ale útočník Marco Djuričin nepremenil pokutový kop.

Penaltu kopali aj hostia a jediný gól stretnutia z nej strelil v 25. minúte Alberto Mari. Domáci "kotol" odpálil v 65. minúte symbolický ohňostroj, ktorý však Spartakovcom nepomohol k vyrovnaniu.

Spartak sa kvalitného súpera nezľakol a v úvodných minútach sa dokázal udržať na lopte. V 10. minúte spadol v šestnástke domáci Gorosito a hlavný rozhodca Kralovič nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Djuričin, no brankár Rivero vystihol smer strely a dokázal ju zneškodniť.

Na snímke brankár Valencie Galéria fotiek (7) Na snímke brankár Valencie Cristian Rivero chytá penaltu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Po štvrťhodine hry mohol rakúsky útočník svoje zaváhanie odčiniť, ale tentoraz pomohla Riverovi pravá žrď. Následne Valencia zvýšila aktivitu a v 25. minúte si vypýtal penaltu Mari, ktorý poslal hostí do vedenia.

Do druhého dejstva obe mužstvá prestriedali takmer všetkých hráčov, z domáceho tímu pokračovala iba stopérska dvojica Gorosito a Kóša. Početné zmeny v zostavách sa premietli aj do nepresností v medzihre.

V 65. minúte sa hra na pár minút prerušila a zo sektoru domácich fanúšikovia Spartaka odpálili oslavný ohňostroj. Ani ten však nepomohol Trnavčanom k vyrovnaniu.

FC Spartak Trnava - Valencia CF 0:1 (0:1)
Góly: 25. Mari, Rozhodovali: Kralovič – Štrbo, Krivošík 12.173 divákov.

Viac o téme: Valencia CF Spartka Trnava