VIDEO Trpký koniec po dramatickom prvom sete: Turnajová jednotka vo finále schytala kanára

Rus Andrej Rubľov sa stal víťazom turnaja vo švédskom BastadeRus Andrej Rubľov sa stal víťazom turnaja vo švédskom Bastade Zdroj: SITA/AP/Anders Bjurö/TT News Agency

BASTAD - Súboj dvoch najvyššie nasadených tenistov v dnešnom finále turnaja v Bastade vyhral Rus Andrej Rubľov. Dánsku jednotku Caspera Ruuda porazil 7:6, 6:0 a získal druhý tohtoročný titul.

Rubľov vyrovnaný prvý set rozhodol v tie-breaku, ktorý vyhral 7:3. V druhej sade dvadsaťpäťročný Rus nedal svetovej štvorke a víťazovi turnaja z roku 2021 šancu a za 31 minút nadelil dvadsaťštyriročnému Ruudovi "kanára".

Rubľov nadviazal na tohtoročný titul z Monte Carla, kde prvýkrát uspel na turnaji Masters. Celkovo si pripísal štrnásty titul v kariére.

Viac o téme: Andrej Rubľov Casper Ruud ATP Bastad