TOUR DE FRANCE 2023 Z baliča rýb je dvojnásobný víťaz: Ohlasy na triumf Vingegaarda

Na snímke dánsky cyklista Jonas Vingegaard z tímu Jumbo-Visma oslavuje celkové víťazstvo v pretekoch Tour de FranceNa snímke dánsky cyklista Jonas Vingegaard z tímu Jumbo-Visma oslavuje celkové víťazstvo v pretekoch Tour de France Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Ohlasy svetových médií na 110. ročník cyklistických pretekov Tour de France a obhajobu triumfu Dána Jonasa Vingegaarda v drese Jumbo-Visma:

Ekstra Bladet (Dán.): "Jonas Vingegaard znovu zdôrazňuje, že jeho úspech je založený na skvelom tímovom úsilí. Kapitána opäť famózne podporovali kolegovia z tímu Jumbo-Visma. Bravo! Tento rok vyhral ešte dominantnejšie ako vlani."

Le Figaro (Fr.): "Rovnako ako minulý rok, aj teraz to bol boj medzi Vingegaardom a Pogačarom. Dánov náskok 7:29 min svedčí o tom, že sa rodil ľahšie ako vlani. Otázkam na doping čelili asi všetci víťazi Tour v tomto miléniu a nevyhol sa im ani Vingegaard. Kategoricky však odmietol užívanie zakázaných látok."

The Sun (V. Brit.): "Jonas Vingegaard vyhral Tour de France len päť rokov po tom, ako pracoval ako balič rýb v továrni. Obdivuhodný príbeh 25-ročného Dána, ktorý zvíťazil suverénnym spôsobom."

The Guardian (V. Brit.): "Druhé víťazstvo Jonasa Vingegaarda na Tour de France sa zrodilo vďaka efektivite, tímovej práci, príprave a dôslednosti. Žiaľ, Dánovi chýbali vlastnosti, ktoré moderná cyklistika potrebuje najviac: teplo, šarm a ľudskosť. Zatiaľ sa nedokázal dostať hlbšie do sŕdc francúzskych divákov."

Marca (Šp.): "Vingegaardova éra. Pogačar sa ho pokúšal zlomiť, definitívne k.o. však utrpel v časovke."

Mundo Deportivo (Šp.): "Vingegaardova nadvláda nad Pogačarom. Dán už teraz rozmýšľa, ako ju predĺži aj budúci rok. Na pódiu ho sprevádzali Pogačar a Brit Adam Yates. Prekvapením bolo piate miesto Carlosa Rodrigueza v jeho premiére na Tour."

Kurier (Rak.): "´Mimozemšťan´ Vingegaard. Po dominantnom výkone dánskeho fenoména sa opäť objavili pochybnosti o čistote v cyklistickom športe."

Viac o téme: Tour de France Jonas Vingegaard
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá