VIDEO Messi si podmaňuje Ameriku: Argentínčan dvomi gólmi nasmeroval Miami za ďalšou výhrou

Lionel Messi sa teší z gólu Interu MiamiLionel Messi sa teší z gólu Interu Miami Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

MIAMI - Hviezdny futbalista Lionel Messi skóroval aj v druhom zápase za Inter Miami. Argentínsky útočník pomohol dvoma gólmi k utorkovej výhre 4:0 nad Atlantou, po ktorej domáci celok postúpil do vyraďovacej časti Leagues Cupu.

Tridsaťšesťročný Messi nastúpil s kapitánskou páskou v základnej zostave a dvoma gólmi v prvom polčase nasmeroval Miami k víťazstvu. Po prestávke pridal sedemnásobný najlepší svetový futbalista asistenciu.

Messi tak nadviazal tak na úspešný debut, ktorý si odbil minulý týždeň v piatok aj v Leagues Cupe. Proti mexickému Cruz Azul nastúpil ako striedajúci hráč a priamym kopom v nastavení rozhodol o výhre 2:1.

Leo sa oslobodil

"Messiho príchod dodal hráčom veľa sebavedomia. Cítia, že zodpovednosť berú na seba skvelí hráči a oni tak majú na ihrisku väčšiu slobodu. Messimu po triumfe na MS spadlo z ramien veľké bremeno. Vidno to na ňom vo všetkom. V každodennom živote, keď dáva rozhovory i v jeho prístupe k stretnutiam. Leo sa oslobodil a môžeme od neho očakávať viac takýchto vystúpení," povedal podľa AFP tréner Miami Gerardo Martino, pre ktorého mal zápas špecifickú príchuť.

Okrem FC Barcelona a argentínskej reprezentácie, kde viedol i jeho súčasných zverencov Messiho a Sergia Busquetsa, totiž trénoval i Atlantu a v roku 2017 ju priviedol k titulu. V MLS pritom pôsobila iba druhú sezónu.

Messi prišiel do Miami pred dvoma týždňami a s klubom podpísal zmluvu na dva a pol roka. Kapitán argentínskych majstrov sveta z minuloročného šampionátu v Katare si ročne zarobí 50 až 60 miliónov dolárov.

Viac o téme: Lionel Messi USA MLS Inter Miami CF Leagues Cup
  • Zdroj: ČTK, TASR