VIDEO Krásne gólové nožničky Realu! Bellingham s debutovým gólom, Dúbravka chytal za Newcastle

Jude Bellingham sa raduje z debutového gólu v drese Realu MadridJude Bellingham sa raduje z debutového gólu v drese Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Michael Wyke

HOUSTON - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v prípravnom zápase v americkom Houstone nad Manchestrom United 2:0.

"Biely balet" poslal do vedenia už v 6. minúte Jude Bellingham, pre ktorého to bol prvý gól v novom drese po prestupe za 114 miliónov dolárov z Borussie Dortmund.

Dvadsaťročný anglický stredopoliar dostal prihrávku za obranu od Antonia Rüdigera, spracoval si ju a preloboval nového brankára United Andrého Onanu. V 89. minúte upravil na 2:0 Joselu, ktorý zakončil nožničkami center Lucasa Vázqueza.

V ďalšom zápase v Atlante remizovala Chelsea s Newcastlom United 1:1. Blues poslal do vedenia Nicolas Jackson, no v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal Miguel Almiron. Slovenský brankár Martin Dúbravka odohral prvý polčas. V Los Angeles zvíťazil Arsenal nad Barcelonou 5:3, dva góly anglického tímu strelil Leandro Trossard.

príprava:

Real Madrid - Manchester United 2:0 (1:0)
Góly: 6. Bellingham, 89. Joselu

Chelsea FC - Newcastle United 1:1 (1:1)
Góly: 12. Jackson - 45.+4 Almiron
/Dúbravka za hostí do 46. min/

Arsenal FC - FC Barcelona 5:3 (2:2)
Góly: 13. Saka, 43. Havertz, 56. a 78. Trossard, 90. Vieira - 7. Lewandowski, 34. Raphinha, 88. Torres

Viac o téme: Manchester United Real Madrid Newcastle United Martin Dúbravka