Súboj gigantov nepriniesol víťaza: Remíza zamotala situáciu v hre o postup

Americké futbalistky (biele dresy) a Holanďanky (oranžové dresy) si podávajú ruky po zápase základnej E-skupinyAmerické futbalistky (biele dresy) a Holanďanky (oranžové dresy) si podávajú ruky po zápase základnej E-skupiny Zdroj: TASR/AP/Alysa Rubin

WELLINGTON - Futbalistky USA remizovali vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte s Holandskom 1:1.

Obhajkyne titulu prehrávali v repríze finále z roku 2019 od 17. minúty po góle Jill Roordovej, no po hodine hry vyrovnala ich kapitánka Lindsey Horanová. Oba tímy majú na konte štyri body.

Portugalčanky zvíťazili v rovnakej skupine nad Vietnamom 2:0 vďaka dvom gólom z prvého polčasu a udržali sa v hre o postup. Naopak, pre Ázijčanky znamená prehra, že skončia v skupinovej fáze.

Portugalská futbalistka Kika Nazarethová Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/AP/Abbie Parr

V B-skupine zvíťazila Nigéria nad Austráliou 3:2 a dostala sa na prvú priečku tabuľky.

MS vo futbale žien:

B-skupina:
Austrália - Nigéria 2:3 (1:1)
Góly: 45.+1 van Egmondová, 90.+10 Kennedyová - 45.+6 Kanuová, 65. Ohaleová, 72. Oshoalová

1. Nigéria 2 1 1 0 3:2 4
2. Kanada 2 1 1 0 2:1 4
3. Austrália 2 1 0 1 3:3 3
4. Írsko 2 0 0 2 1:3 0