VIDEO Slovenský reprezentant hrdinom: 8-gólový šláger a on v hlavnej úlohe!

Lászlo Bénes oslavuje gólLászlo Bénes oslavuje gól Zdroj: Profimedia

HAMBURG - Slovenský futbalista Lászlo Bénes mal výrazný podiel na víťazstve Hamburgeru SV nad Schalke 04 5:3 v úvodnom stretnutí novej sezóny druhej nemeckej Bundesligy.

Na piatkovom triumfe sa podieľal dvomi gólmi a asistenciou. Dvadsaťpäťročný stredopoliar, ktorý nastúpil v základnej zostave domácich a odohral celý zápas, najprv v 56. minúte vyrovnal z pokutového kopu na 2:2 a o štyri minúty neskôr poslal Hamburg do vedenia.

V 66. minúte upravil na 3:3 Simon Terodde, no potom dostal druhú žltú kartu stopér hostí Ibrahima Cisse a HSV následnú "presilovku" využil. V nadstavenom čase rozhodli o víťazstve svojím druhým gólom v zápase Robert Glatzel a striedajúci Jean-Luc Dompe, ktorému prihral Bénes.

Viac o téme: Schalke 04 Hamburger SV László Bénes