Totálna blamáž v podaní mladých Slovákov: Nemecko nám naložilo ťažko uveriteľný výprask!

Ivan FenešIvan Feneš Zdroj: hockeyslovakia.sk

FÜSSEN - Slovenským hokejovým reprezentantom do 20 rokov sa nevydaril druhý z dvojice prípravných zápasov s Nemeckom.

V piatok prehrali vo Füssene s domácimi rovesníkmi vysoko 0:9. Mladí Slováci stratili so súperom krok už v prvej tretine, ktorú prehrali 0:5.

V prvom vzájomnom dueli zvíťazili vo štvrtok 7:6 po samostatných nájazdoch. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

prípravný zápas hráčov do 20 rokov:
Nemecko - Slovensko 9:0 (5:0, 2:0, 2:0)
Góly: 1. Lutz (Kechter, Krening), 7. Lutz (Krening, Kechter), 10. Rollinger (Nieleck), 11. Sivic, 15. Krening (Lutz, Kechter), 25. Hördler (Oswald, Sinn), 27. Rollinger (Sumpf), 43. Anton (Sumpf, Rollinger), 51. Krening (Lutz, Kechter). Vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR 20: Urban (11. Jurčák) - Pánik, Baran, J. Chromiak, Nahalka, Pišoja, Kráľovič, S. Barcík, Krakovský - Šotek, Suchý, Císar - Ferkodič, Mamonov, Jendek - Cedzo, Kukumberg, Masnica - Thomka, Dudáš

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:
Ivan Feneš, tréner SR 20: "Vstup do zápasu bol z našej strany neakceptovateľný. Súper nás za to potrestal. Poznačilo nás to natoľko, že sme sa trápili celých šesťdesiat minút. Zápas dal nielen hráčom, ale aj nám, trénerom, veľa podnetov, ktoré si do budúceho zrazu vyhodnotíme."

Viac o téme: Nemecko Slovensko Ivan Feneš