Obrovská novinka v živote legendárnej Chorvátky: V 41 rokoch má nádhernú správu

Janica Kosteličová so synom Oskarom (v strede)Janica Kosteličová so synom Oskarom (v strede) Zdroj: Profimedia

ZÁHREB - Bývalá úspešná lyžiarka Janica Kosteličová čaká vo veku 41 rokov svoje druhé dieťa.

Legendárna chorvátska športovkyňa už má so svojim partnerom syna Oskara. Podľa chorvátskych médií je Kosteličová v druhom trimestri tehotenstva, nedávno dovolenkovala na ostrovoch Brač a Hvar.

Počas svojej športovej kariéry niekoľkokrát uviedla, že po jej konci chce byť dobrou matkou. V roku 2019 porodila svojho prvého syna a potom sa úplne stiahla z verejného života. Predtým pôsobila na ministerstve športu vo svojej domovine.

Janica Kosteličová Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Kosteličová má na konte štyri zlaté olympijské medaily - dve získala v kombinácii, po jednej v slalome a obrovskom slalome a dve striebra má zo super-G. Je päťnásobná majsterka sveta.

Kariéru ukončila už v 25 rokoch

Dva tituly získala v slalome, dva v kombinácii a jeden v zjazde. Zaznamenala tridsať víťazstiev vo Svetovom pohári, 55-krát dosiahla pódiové umiestnenie a trikrát získala veľký krištáľový glóbus. 

Jej kariéra však bola poznačená zdravotnými problémami. V roku 2004 jej odstránili štítnu žľazu, neskôr podstúpila sériu operácií kolien. Sezónu 2006/2007 preto musela vynechať a po jej konci vo veku 25 rokov oznámila koniec.

Viac o téme: Janica Kosteličová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy