Košičania zhodnotili vstup do súťaže: Úžasná atmosféra, vydretý bod, no pokrivkávajúci výkon

Na snímke fanúšikovia KošícNa snímke fanúšikovia Košíc Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Zaplnené tribúny, atraktívny súper a k tomu cenný bod. Futbalisti FC Košice absolvovali vydarený návrat do najvyššej súťaže a správne sa naladili na ďalší priebeh ročníka.

Po zápase netajili spokojnosť s bezgólovou remízou so Slovanom Bratislava, ktorý bol najmä v druhom polčase blízko k víťazstvu.

Z košického klubu zaznievali pred duelom so Slovanom názory, že pôjde o futbalový sviatok. Tieto očakávania sa aj naplnili, keďže na štadión, na ktorom sú zatiaľ prístupné iba dve bočné tribúny, prišiel maximálny možný počet 5836 divákov.

Duelu prechádzal bohatý sprievodný program, na tribúnach bolo viacero osobností zo športového aj spoločenského života a atmosféru dotvárali aj oba fankluby, ktoré prišli na derby odvekých rivalov vo vysokom počte.

Na snímke hráči základnej Galéria fotiek (20) Na snímke hráči základnej jedenástky Slovana Zdroj: TASR/František Iván

Najvyššia futbalová súťaž sa do Košíc vrátila presne po 2990 dňoch, prvýkrát od remízy 1:1 so Senicou v predposlednom 32. kole ročníka 2014/2015. Košičania sa ako nováčik chceli vytiahnuť a najmä v prvom polčase vzdorovali favoritovi nielen výsledkovo, ale aj herne. Druhý už bol v réžii hostí, priznal to aj domáci kormidelník Anton Šoltis.

Výkon musí byť lepší

"Bojovali sme, ale náš výkon musí byť lepší než v druhom polčase. Máme dosť skúsené mužstvo na to. Ak chceme pomýšľať na pokojné priečky v tabuľke, tak to musíme dokázať na ihrisku," uviedol Šoltis, ktorý si užil aj atmosféru v Košickej futbalovej aréne: "Bola to fantastická kulisa, vynikajúca atmosféra."

Obranca Ján Krivák vyzdvihol okrem atmosféry aj cenný bod, ktorým Košičania začali sezónu Niké ligy: "S bodom sme, samozrejme, spokojní. Musíme uznať, že súper bol kvalitný, mali sme aj šťastie, že v najmä v druhom polčase nepremenil šance. V takej atmosfére sa nám hralo vynikajúco."

Na snímke hráči základnej Galéria fotiek (20) Na snímke hráči základnej jedenástky Košíc Zdroj: TASR/František Iván

Duel so Slovanom predstavoval pre košických hráčov prirodzenú motiváciu, pred domácimi fanúšikmi chceli dokázať, že môžu konkurovať aj najväčšiemu favoritovi sezóny.

"Vedeli sme, že príde Slovan, ktorý má veľkú kvalitu. Emócie sme museli trochu krotiť, aj tréner nám zdôrazňoval, aby sme nedostali zbytočné karty.

Takýto duel je vždy motivácia navyše. Po ôsmich rokoch sme späť v lige a myslím, že diváci si to zaslúžili. Sme radi, že prišli v takomto počte," uviedol kapitán FC Košice Erik Pačinda.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Erik Pačinda Anton Šoltis FC Košice