VIDEO Na tento zápas len tak ľahko nezabudne: Debutový gól pri výhre nad Realom Madrid

Útočník Juventusu Moise Kean sa raduje z góluÚtočník Juventusu Moise Kean sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/John Raoux

MIAMI - Americký futbalista Timothy Weah strelil svoj prvý gól v drese Juventusu Turín.

Taliansky klub zdolal v noci na stredu v prípravnom stretnutí na Floride Real Madrid 3:1. Weah, ktorý prišiel do Juventusu minulý mesiac z Lille, strelil svoj gól zblízka po tom, čo si prebral prihrávku od spoluhráča z reprezentácie USA Westona McKennieho. Juventus týmto gólom poslal po 20 minútach do vedenia 2:0. Duel sledovalo 63.503 divákov.

McKennie mal podiel aj na úvodnom góle, ktorý padol už v prvej minúte. Američanovu odrazenú strelu poslal do siete Moise Kean. Real znížil v 38. minúte, keď Vinícius Júnior skóroval po prihrávke Toniho Kroosa. Španielsky gigant mohol aj vyrovnať, no v závere inkasoval v nadstavenom čase z kopačky Dušana Vlahoviča.

Stredajší zápas bol pre Real posledným prípravným zápasom pred sezónou, v La Lige sa predstaví v prvom zápase nového ročníka 12. augusta proti Athleticu Bilbao. Juventus sa v úvode sezóny stretne 20. augusta s Udinese.

Na turné v USA v noci na štvrtok nastúpili proti sebe aj Chelsea FC a Borussia Dortmund. Pred 48.183 divákmi na štadióne Soldier Field v Chicagu poslal Borussiu do vedenia v 80. minúte Marius Wolf, na konečných 1:1 vyrovnal v 89. minúte Mason Burstow.

Viac o téme: Španielsko Real Madrid Taliansko Juventus Turín USA Vinícius Júnior Timothy Weah Dušan Vlahovič