Katastrofa pre nemecké futbalistky, Maroko zaznamenalo historický úspech

Smutné futbalistky NemeckaSmutné futbalistky Nemecka Zdroj: TASR/AP/Tertius Pickard

PERTH - Futbalistky Nemecka prvýkrát v histórii ukončili pôsobenie na MS už v základnej skupine.

V záverečnom dueli H-skupiny iba remizovali vo štvrtok v Brisbane s Kórejskou republikou 1:1 a v tabuľke obsadili senzačne až tretiu priečku. Do osemfinále postúpili Kolumbia a Maroko.
Nemky potrebovali na postup víťazstvo, ale inkasovali už v 6. minúte od Cho So-Hyun a v ďalšom priebehu už dokázali iba vyrovnať, keď sa v 42. minúte presadila kapitánka Alexandra Poppová.

Dvojnásobné majsterky sveta (2003 a 2007) boli potom vpredu proti dobre organizovanému súperovi bezzubé a postupového gólu sa nedočkali ani počas takmer 16 minút nadstaveného času. Nemky síce v prvom dueli rozstrieľali Maroko 6:0, ale potom prehrali s Kolumbiou a na záver vydolovali iba bod.

Marocká futbalistka Anissa Lahmariová Galéria fotiek (6) Marocká futbalistka Anissa Lahmariová sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP/Gary Day

Historický úspech zaznamenalo Maroko, ktoré sa pri svojej premiérovej účasti na svetovom šampionáte dostalo medzi šestnástku najlepších. Rozhodlo o tom víťazstvo 1:0 nad Kolumbiou v Perthe, o ktoré sa hneď po nepremenenej penalte Ghizlane Chebbakovej postarala v nadstavenom čase prvého polčasu Anissa Lahmariová.

Maroko sa v osemfinále stretne 8. augusta v Adelaide s Francúzkom, Kolumbia bude o postup do štvrťfinále v ten istý deň bojovať proti Jamajke v Melbourne.