VIDEO Ani krásne góly neodvrátili trpký koniec: Šošoni schytali aj v Žiline poriadnu nádielku

Uprostred Adrián Kaprálik (Žilina) a vľavo Núrio Fortuna (Gent) bojujú o loptuUprostred Adrián Kaprálik (Žilina) a vľavo Núrio Fortuna (Gent) bojujú o loptu Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina vypadli v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy. Na domácom trávniku podľahli belgickému KAA Gent 2:5, v prvom stretnutí prehrali 1:5. Góly Žiliny strelili v druhom polčase Adrián Kaprálik a Kristián Bari. Gent sa v 3. predkole stretne s poľským tímom Pogoň Štetín.

Prvý polčas priniesol viacero ofenzívnych akcií na oboch stranách. Žilinčania chceli po nepriaznivom výsledku v prvom zápase potešiť fanúšikov, no popri ofenzívnych snahách sa dopúšťali viacerých chýb v obrane.

V 13. minúte ešte Tissoudaliho sľubnú príležitosť zmaril brankár Belko. Po polhodine hry už išli hostia do vedenia, keď De Sart našiel Tissoudaliho, ktorý posunul loptu Hjulsagerovi a Belko na jeho zakončenie oblúčikom nedosiahol - 0:1.

O sedem minút sa do nádejnej príležitosti dostal Ďuriš, no zblízka tesne minul bránku. V ofenzívnom duchu sa niesol aj druhý polčas, v ktorom diváci videli popri viacerých šanciach až päť gólov. V 62. minúte sa po troch minútach na trávniku presadil Cuypers, keď zblízka prekonal Belka - 0:2.

V 66. minúte potešil domácich priaznivcov Kaprálik, ktorý uspel prudkou strelou spoza šestnástky - 1:2.

Gent dlho neváhal s gólovou odpoveďou a o Tissoudali sa o tri minúty v šestnástke zbavil Minárika a obstrelil Belka - 1:3.

O ďalšie tri minúty Žilinčania opäť pykali za defenzívne zaváhanie, keď po centri Fofanu nepostrážili Gerkensa, ktorý zblízka zvýšil na 1:4.

Gólovo úrodný úsek zápasu predĺžil v 77. domáci Bari, ktorý efektnou strelou z 20 metrov prekonal brankára Nardiho - 2:4.

V 89. minúte pridal Cuypers svoj druhý gól v zápase, keď z hranice šestnástky prestrelil Belka - 2:5.

MŠK Žilina - KAA Gent 2:5 (0:1)
Góly: 66. Kaprálik, 77. Bari - 62. a 89. Cuypers, 30. Hjulsager, 70. Tissoudali, 72. Gerkens. Rozhodovali: Muntean – Lifciu, Vicol (všetci Mold.), ŽK: Kaprálik, Rusnák, Minárik, Nemčík, 6224 divákov.

MŠK Žilina: Belko - Leitner, Minárik, Nemčík - Rusnák (64. Ndjeungoue), Sauer (82. Adang), Gidi (64. Myslovič), Bari - Kaprálik, Jambor (63. Addo), Ďuriš (76. Iľko)

KAA Gent: Nardi - Castro-Montes, Kandouss, Watanabe, Fortuna - De Sart (76. Agbor) - Gerkens, Hjulsager (60. Cuypers), Hong (60. Kums), Fofana (76. Stevens) - Tissoudali

hlasy po zápase /zdroj: RTVS/:

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Myslím si, že sme ich potrápili viac než v prvom zápase. Lepšie sme sa pripravili na  pressing Gentu. Súper však potvrdil svoju kvalitu. Je to pre nás cenná skúsenosť. Musíme vychádzať z vecí, ktoré sme realizovali správne. Vytvorili sme si oveľa viac šancí než v prvom zápase a keby sme boli efektívnejší, mohol byť výsledok ešte lepší."

Adrián Kaprálik, útočník MŠK Žilina: "Do zápasu sme išli s tým, že chceme podať čo najlepší výkon a dosiahnuť čo najlepší výsledok. Myslím si, že naša hra bola celkom dobrá, až na momenty, v ktorých sme inkasovali zbytočné góly. Dnes sme súpera potrápili viac než v prvom zápase. Dva moje góly ma tešia, ale inkasovať 10 je veľmi veľa. Treba sa poučiť z chýb a viac ich neopakovať."

Viac o téme: MŠK Žilina KAA Gent Európska konferenčná liga EKL Jaroslav Hynek