Slovensko znovu prepísalo športové dejiny: Také niečo predtým ešte nikto nedokázal!

Romana GajdošováRomana Gajdošová Zdroj: TASR/Jakub Kotian

YEONGDO - Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová obsadila na podujatí Svetového pohára v kórejskom Yeongdo druhé miesto v sobotňajšom šprint triatlone.

Gajdošová dosiahla historický úspech, keď sa stala prvým triatlonistom zo Slovenska s pódiovým umiestnením na pretekoch SP.

Z triumfu sa radovala Nemka Annika Kochová, ktorá dobehla do cieľa so 16-sekundovým náskokom pred Gajdošovou. Tretia Erica Hawleyová z Bermúd zaostala za Slovenkou o jedinú sekundu.

Na štarte pretekov boli aj ďalšie dve slovenské triatlonistky. Zuzana Michaličková obsadila šiestu priečku (+24 s), Ivana Kuriačková skončila dvanásta (+1:05 min).

Výsledky - SP v šprint triatlone - ženy: 1. Annika Kochová (Nem.) 56:50 min, 2. Romana GAJDOŠOVÁ (SR) +16 s, 3. Erica Hawleyová (Berm.) +17 ..., 6. Zuzana MICHALIČKOVÁ +24, 12. Ivana KURIAČKOVÁ (obe SR) +1:05 min

Vráblová skončila v šprinte medzi juniorkami na ME štrnásta

Slovenská triatlonistka Margaréta Vráblová obsadila v juniorskej kategórii na ME v tureckom Balikesire 14. miesto v šprinte s časom 24:30 min. Na víťazku Ilonu Hadhoumovú z Francúzska stratila 23 sekúnd. Vráblová sa do sobotného finále prebojovala z prvej pozície v piatkovom semifinále.

Filip Lizák figuroval v juniorskej kategórii na 25. priečke s časom 22:22 min. Do cieľa dobehol o 1:23 min neskôr ako víťaz Joao Nuno Batista z Portugalska.

Výsledky - ME v šprint triatlone - juniorky: 1. Ilona Hadhoumová (Fra.) 24:07 min ..., 14. Margaréta VRÁBLOVÁ (SR) + 23 s

Výsledky - ME v šprint triatlone - juniori: 1. Joao Nuno Batista (Por.) 20:59 min ..., 25. Filip LIZÁK (SR) + 01:23 min

Kategóriu Elite ovládly Batista a Gautierová

Portugalský reprezentant Ricardo Batista sa stal majstrom Európy v šprint triatlone na šampionáte v tureckom Balikesire. Striebornú medailu získal Nemec Lasse Nygaard Priester, tretí skončil Richard Murray z Holandska.

Zlato medzi ženami si vybojovala Francúzka Mathilde Gautierová. Striebro patrí Seline Klamtovej z Nemecka, bronzová skončila Britka Jessica Fullagarová.

Výsledky - ME v šprint triatlone
muži:
1. Ricardo Batista (Port.) 20:34 min, 2. Lasse Nygaard Priester (Nem.) +5 s, 3. Richard Murray (Hol.) +11

ženy: 1. Mathilde Gautierová (Fran.) 23:05 min, 2. Selina Klamtová (Nem.) +1 s, 3. Jessica Fullagarová (V.Brit.) +5

Viac o téme: Triatlon Romana Gajdošová