Slovan na míle vzdialený ideálnej forme: Bystričania olúpili majstra na Tehelnom poli

Bystričania sa tešia z gólu na Tehelnom poliBystričania sa tešia z gólu na Tehelnom poli Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava iba remizovali v 2. kole Niké ligy doma s Duklou Banská Bystrica 2:2. Po minulotýždňovej bezgólovej remíze v Košiciach tak úradujúci majster stále čaká na prvé víťazstvo v ligovej sezóne.

Bystričania išli do vedenia v 11. minúte zásluhou Enza Maura Arevala Acostu, ale po góle chorvátskeho stredopoliara Marka Toliča v 37. minúte sa Slovan nadýchol k obratu.

V závere polčasu nepremenil Vladimír Weiss pokutový kop, ale po prestávke po jeho prihrávke skóroval zblízka ghanský útočník Malik Abubakari. Hosťom však vyšla v 87. minúte štandardka, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Timotej Záhumenský a zariadil deľbu bodov.

ŠK Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:1)
Góly: 37. Tolič, 50. Abubakari – 11. Acosta, 87. Záhumenský. Rozhodovali: Dzivjak – Bednár, Košecký, ŽK: Migaľa, Slebodník

Slovan: Borjan – Vojtko (70. Marcelli), Wimmer, Voet, Blackman – Tolič (70. Kucka), Weiss, Lichý – Barseghjan (78. Čavrič), Abubakari (78. Zuberu), Zmrhal

Banská Bystrica: Hruška – Záhumenský, Willwéber, Hlinka, Uhrinčať, Migaľa (83. Pišoja) – Richtárech (83. Guimaraes), Ľupták (83. Depetris), Acosta (58. Slebodník) – Polievka (90.+1 Svetlík), Rymarenko

DAC s prehľadom a ako na strelnici

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda v druhom kole Niké ligy s prehľadom zdolali nováčika FC Košice 5:2. Vicemajster rozhodol o výsledku už počas prvého polčasu, keď strelil tri góly.

Dunajská Streda a Košice sa stretli na ligovom trávniku  opäť po ôsmich rokoch. Erik Pačinda odohral svoj jubilejný dvojstý zápas v najvyššej súťaži. Za DAC nastúpil prvýkrát v bráne Aleksandar Popovič. V drese domácich strelil dva góly Nikola Krstovič, ku ktorému sa pridali Yhoan Andzouana, Ammar Ramadan a Zoran Záhradník. Hostia už len skorigovali skóre, keď sa presadili Marcel Vasiľ a Pačinda.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Košice 5:2 (3:0)
Góly: 9. a 61. Krstovič, 26. Andzouana, 38. Ramadan, 82. Záhradník – 79. Vasiľ, 84. Pačinda. Rozhodovali: Ruc – Jekkel, Poláček, ŽK: Risvanis, Krstovič - Mizerák, Turčák, Golikov, Pačinda, 5987 divákov.

Dunajská Streda: Popovič – Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana – Káčer, Dimun (72. Kalmár), Ramadan (72. Záhradník) – Trusa (65. Veselovský), Krstovič (65. Niarchos), Gavrič (29. Herc)

Košice: Kira – Golikov (46. Jakubko), Krivák, Šindelář, Mizerák – Gallovič (78. Sovič), Qose – Pačinda, Faško (46. Fabiš), Turčák (46. Sagna) – Medved (68. Vasiľ)

Hlasy po zápase:
Adrián Guľa, tréner DAC: "Bol to pekný zápas, aj päť gólov z našej strany. Mali sme solídne veci v prvom i v druhom polčase. Verím, že sme potešili fanúšikov. Bolo pre nás podstatné, aby sme zvládli zápas nielen výsledkovo, ale aj herne. Ďakujem chlapcom aj fanúšikom. Boli tam veci, ktoré treba napraviť, ale keď v každom zápase dáme o tri góly viac ako súper, budeme spokojní."

Anton Šoltis, tréner FC Košice: "Výsledok vyzerá jednoznačne. Ako klub sme nastúpili na určitú cestu a učíme sa. Táto facka prišla vhod. Prvý polčas nebol dobrý z našej strany, hráči mali prílišný rešpekt zo súpera, nič sa nám nedarilo. Čo sa týka defenzívy, neboli sme kompaktní.

V druhom polčase sme zmenili rozostavenie. Pred štvrtým gólom podľa mňa bol náš hráč faulovaný a pred piatym gólom bol ofsajd, rozhodca to zle vyhodnotil. Dali sme dva góly, snažili sme s výsledkom niečo robiť. Ideme ďalej, budeme sa posúvať, aby sme napredovali."

Čákovci po dvoch kolách stopercentní

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 2. kola Niké ligy doma nad MFK Zemplín Michalovce 2:0. Domáci majú po dvoch dueloch na svojom konte plný počet bodov a patrí im priebežené prvé miesto v tabuľke. Michalovčania zatiaľ získali len bod.

Trenčania otvorili skóre duelu v 35. minúte, keď sa presadil Rahim Ibrahim. V druhom dejstve potvrdil víťazstvo Eynel Soares. Hostia mali celkovo 11 streleckých pokusov, no nedokázali prekonať brankára Vozinhu.

Rahib Ibrahim (AS Trenčín) Galéria fotiek (25) Rahib Ibrahim posiela loptu do siete Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 35. Ibrahim, 81. Soares. Rozhodovali: Kišš – Jánošík, Čajka, ŽK: Bariš, Hollý, Kmeť - Bahi, Száraz.

Trenčín: Vozinha – Kmeč, Bondarenko, Stojlavljevič, Kozlovský - Gajdoš (67. Hollý), Bariš, Ibrahim (90.+1 Bagin) – Dos Santos (67. Gong), Kupusovič (85. Akila), Soares (90.+1 Demitra)

Michalovce: Száraz – Magda (86. Šimko), Volanakis, Marjanovič, Bahi – Vaško (61. Danko), Bednár, Marcin, Shimamura (46. Steinhübel), Žofčák (86. Sova) – Pavúk (61. Adekunle)

Viac o téme: DAC Dunajská Streda AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce MFK Dukla Banská Bystrica FC Košice