Rekordná majsterka sveta sa po dvoch rokoch vrátila vo veľkom štýle: Všetko do seba zapadlo

Simone Bilesová absolvovala na US Classics úspešný návrat k súťažiam Simone Bilesová absolvovala na US Classics úspešný návrat k súťažiam Zdroj: SITA/AP/Erin Hooley

HOFFMAN ESTATES - Slávna americká gymnastka Simone Bilesová absolvovala na US Classics úspešný návrat k súťažiam po dvojročnej pauze. Štvornásobná olympijská šampiónka vyhrala v Hoffman Estates pri Chicagu viacboj s bodovým ziskom 59,100 o päť bodov pred druhou Leanne Wongovou a bola najlepšia tiež na kladine a prostných.

"Myslím, že to prebehlo naozaj dobre, čo ma celkom prekvapilo," povedala novinárom 26-ročná Bilesová.

"Všetko do seba zapadlo. Som spokojná s tým, ako na tom momentálne som, psychicky aj fyzicky. V zostavách je ešte pár vecí, na ktorých musím zapracovať, ale na prvé preteky to bolo celkom dobré," dodala držiteľka rekordných 19 titulov majsterky sveta.

US Classics boli posledným kvalifikačným podujatím pred majstrovstvami USA v San Jose (24. až 27. augusta) a pre Bilesovú prvou súťažou od olympijských hier v Tokiu. V Japonsku sa iba 142 cm vysoká gymnastka postarala o rozruch, keď odstúpila zo súťaže družstiev pre psychické problémy. Svoje odstúpenie vysvetlila tým, že pri točených prvkoch stráca prehľad o tom, kde sa vo vzduchu nachádza.

O ďalších plánoch Bilesová po sobotňajšej súťaži nehovorila. Očakáva sa ale, že bude štartovať v San Jose a potom na prelome septembra a októbra na majstrovstvách sveta v Antverpách. Logickým pokračovaním by potom podľa agentúry SID bol štart na olympijských hrách v Paríži, kde by sa Bilesová mohla pokúsiť rozšíriť svoju zbierku siedmich medailí.

Viac o téme: Simone Bilesová US Classics