Volejbalistky ladia formu na ME: V Púchove nestačili na súpera zo Slovinska

Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie žien Michal MašekTréner slovenskej volejbalovej reprezentácie žien Michal Mašek Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

PÚCHOV - V záverečnom prípravnom stretnutí v Púchove so Slovinskom podľahli slovenské volejbalistky tomuto súperovi 1:2. Duel, ktorý sa hral bez divákov, sa hral na tri sety.

V záverečnom týždni prípravy pred ME odohrajú slovenské volejbalistky ešte dve stretnutia v Belgicku proti domácim volejbalistkám a odtiaľ odcestujú 15. augusta už do dejiska šampionátu – estónskeho Tallinnu. Informoval portál svf.sk.

SLOVENSKO – SLOVINSKO 1:2 (25, -16, -26)
Rozhodoval: Kohút, bez divákov.

SLOVENSKO: Herelová 8, Ovečková 0, Šepeľová 9, Abrhámová 7, Šunderlíková 5, Palgutová 16, liberka Magdinová (Koseková 2, K. Fričová 1, Návratová 3). Tréner: M. Mašek.

Michal Mašek, tréner Slovenska /zdroj: www.svf.sk/: "Z oboch strán to bol veľmi bojovný výkon. Na našich súperkách bolo vidno, že túži zvíťaziť. Vyhrali sme prvú úspešnú koncovku. Potom sme mali v druhom sete problémy s prihrávkou a útokom. Tretí set bol do záveru vyrovnaný. V koncovke sme mali dva setbaly, mohli sme ho vyhrať. Škoda toho.

Celkovo sme absolvovali parádnu prípravu proti veľmi silnému súperovi, akým Slovinky sú. Preverili nás po všetkých stránkach. Teraz si odpočinieme a od utorka nás čaká finálna časť prípravy pred začiatkom majstrovstiev Európy, ktorá vyvrcholí budúci týždeň dvomi prípravnými duelmi v Belgicku."

Viac o téme: Slovensko Slovinsko Michal Mašek