Úžasne zahratá tretia tretina rozhodla: Slovensko získalo prvý triumf na turnaji!

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokovSlovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov Zdroj: hockeyslovakia.sk/Jakub Homoľa

CHOMUTOV - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov dosiahla prvé víťazstvo na Turnaji piatich krajín v Chomutove.

Vo svojom treťom vystúpení zdolala rovesníkov z Nemecka po výsledku 6:3. Zverenci Ivana Králika odohrajú štvrtý a záverečný duel na podujatí v utorok o 16.30 h s domácim Českom.

SLOVENSKO - Nemecko 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Góly: 18. Lacko (V. Dravecký ml., Tomka), 23. V. Dravecký ml., 26. Lacko (Čunderlík, Straka), 43. Čunderlík (Mišiak), 57. Baláž (Čapoš, Straka), 60. Straka – 8. Lewandowski (Willhöft, Händel), 21. Händel (Willhöft), 29. Bleicher. Rozhodovali: Květoň – Maňák, Šimánek (všetci ČR), vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 71 divákov

zostava SR 17: Prádel – V. Dravecký ml., Goljer, Rusznyák, Tkáč, Vajko, Čapoš, Kršák, Kohút – A. Nemec, Čunderlík, Tomka – Plančár, Straka, Baláž – A. Mišiak, Saloň, Mišák – Balko, Lacko

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:
Ivan Králik, tréner SR 17: "Dnešný zápas bol presný opak toho, čo sme videli včera. Výborne sme korčuľovali a získali sme veľké množstvo pukov pri napádaní. To je práve vec, ktorá nás zdobí a v ktorej sme dobrí.

Vypracovali sme si veľa streleckých príležitostí a nakoniec sme to v tretej tretine pretavili do gólov a víťazstva. Hráčom sme pred zápasom ukázali videorozbor, na ktorom sme im zdôrazňovali, že hra v útočnom pásme musí byť plná striel. Na rannom rozkorčuľovaní sme si takisto prešli hru v útočnom pásme a práve v tomto sme sa oproti predchádzajúcemu zápasu zlepšili.

Máme za sebou tretí zápas za tri dni, ale v poslednom dueli sme mali zatiaľ najlepší pohyb a najlepšiu energiu na turnaji. Dokonca sme v záverečnej tretine stiahli hru na tri formácie. Ukazuje sa, že hráči sú dobre fyzicky pripravení a to nás teší.

Zajtra nás čaká dopoludňajší tréning a popoludní máme pre chlapcov pripravenú teambuildingovú aktivitu, aby sme stlmelili partiu aj mimo ľadu, keďže v minulej sezóne sme v šestnástke nemali deň voľna v priebehu turnajov. Okrem toho si ešte pozrieme zápasy a zodpovedne sa pripravíme na záverečný súboj s Čechmi."

Viac o téme: Turnaj piatich krajín Slovensko 17 Nemecko 17