Čo meno, to pojem: S gólmi sa roztrhlo vrece, miliónové posily sú pri streleckej chuti

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: Profimedia

RIJÁD - Účastníci futbalového Arabského pohára klubových šampiónov vstúpia v stredu do semifinále. Tohtoročnú súťaž sprevádza aj početná participácia zvučných mien na čele s Cristianom Ronaldom, Karimom Benzemom či Sergejom Milinkovičom-Savičom.

Hviezdny Portugalčan strelil za Al-Nassr tri góly v predchádzajúcich troch zápasoch. Minulý pondelok vsietil víťazný v stretnutí skupinovej fázy proti tuniskému Monastiru (4:1) a o tri dni neskôr zachránil svojmu tímu bod i postup v dueli s egyptským Zamalekom. V nedeľu otvoril skóre vo štvrťfinále proti marockému Raja Casablanca (3:1).

Tri presné zásahy zaznamenal aj Francúz Karim Benzema, jeho Al-Ittihad však vypadol vo štvrťfinále s Al-Hilal (1:3). Práve v tomto stretnutí zaváhal, keď nepramenil penaltu v 79. minúte za stavu 1:3. V základnej fáze sa dlhoročný útočník Real Madrid podieľal na štyroch z piatich gólov svojho tímu – tri sám vsietil a pri ďalšom asistoval.

Práve za postupujúci Al-Hilal nastúpil v stretnutí Sergej Milinkovič-Savič a v 14. minúte strelil prvý gól zápasu. Pre srbského stredopoliara to bol druhý gól v tejto súťaži, presadil sa v dvoch zápasoch za sebou. Dvoma gólmi sa prezentoval aj jeho portugalský spoluhráč Ruben Neves, ktorý prišiel v lete z Wolverhamptonu.

Argentínčan Ever Banega, niekoľkonásobný víťaz Európskej ligy, zase skóroval dvakrát za Al-Shabab, ktorý postúpil do semifinále. Jeden presnýh zásah si pripísal i stredopoliar Seko Fofana, reprezentant Pobrežia Slonoviny je momentálne spoluhráč Cristiana Ronalda.

Saudskoarabská najvyššia súťaž sa začína v piatok, na programe je jeden zápas medzi Al-Ahli a Al-Hazem. Okrem spomínaných mine sa v nej predstavia aj ďalšie posily z elitného klubového futbalu - Sadio Mané, Marcelo Brozovič, Roberto Firmino, Edouard Mendy, N'Golo Kanté, či Kalidou Koulibaly.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Karim Benzema Sadio Mané N´Golo Kanté Sergej Milinković-Savić Al-Nassr