Šťastie sa jej skrylo aj na domácich dvorcoch: Český talent zastavil tesne pod končiarom

Česká tenistka Linda NoskováČeská tenistka Linda Nosková Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

PRAHA - Česká tenistka Linda Nosková nezískala premiérový titul na okruhu WTA.

Osemnásťročná hráčka nestačila dnes vo finále turnaja v Prahe na Japonku Nao Hibinovú, ktorej podľahla 4:6, 1:6. Rozhodujúci duel sa odohral s denným oneskorením kvôli nepriaznivému počasiu. Dážď na niekoľko desiatok minút prerušil aj dnešné finále.

Nosková, ktorá plnila na domácom turnaji rolu nasadenej štvorky, nevyužila druhú možnosť získať prvý titul na elitnom okruhu. Neúspešne bojovala vo finále aj tento rok v januári v Adelaide, kde prehrala s Bieloruskou Arynou Sabalenkovou.

Dvadsaťosemročná Hibinová dohrávala pred duelom s Noskovou ešte odložené semifinále s Rumunkou Jaqueline Cristianovou, ktorú porazila 6:4, 6:7, 6:3. V Prahe triumfovala z pozície takzvaného lucky losera, v kvalifikácii nestačila na Kolumbijčanku Emilianu Arangovú. Japonka získala tretí titul na okruhu WTA v kariére a prvý od triumfu v Hirošime pred štyrmi rokmi.

Nosková vstúpila do zápasu proti štvrťfinálovej premožiteľke Terezy Martincovej dobre a vďaka skorému brejku viedla 3:0. Japonka ale spresnila údery, troma hrami za sebou vyrovnala a následne vývoj úplne otočila. V deviatej hre "brejkla" českú tenistku ešte raz a ujala sa po tridsaťosem minútach vedenia.

71. hráčka sveta Nosková sa ani v druhom sete nemohla oprieť o servis a Hibinová získala po dvoch brejkoch pohodlný náskok. Za stavu 4:1 a 30:0 pre Hibinovú duel prerušil dážď, ale ani pauza Japonku nevyviedla z konceptu. Po návrate na kurty už nepripustila žiadne komplikácie a stretnutie doviedla do víťazného konca.

Nosková stratila päť z deviatich hier na servise a duel zakončila dvojchybou. Hibinová oplatila českej tenistke v Prahe minuloročné vyradenie vo štvrťfinále. Japonka vtedy zápas za stavu 6:3, 4:2 pre Noskovú vzdala.

Viac o téme: WTA Praha Nao Hibinová Linda Nosková