Wow, neskutočné! Česko oslavuje neuveriteľný úspech, postaral sa oň 15-ročný supertalent

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

MANCHESTER - Handicapovaný plavec David Kratochvíl získal v záverečný deň majstrovstiev sveta v Manchestri zlatú medailu na 400 metrov voľný spôsob. Iba pätnásťročný nevidiaci športovec dosiahol na titul vo svojej piatej disciplíne na šampionáte potom, čo bol trikrát štvrtý.

Kratochvíl vyhral finále v čase 4:34,37 vďaka vynikajúcemu záveru. Ešte na 250 metroch mu patrila šiesta pozícia, na poslednej obrátke bol tretí, ale dohmatol prvý deväť stotín sekundy pred Holanďanom Rogierom Dorsmanom, ktorý viedol celé preteky.

Z Manchestru si česká výprava odviezla ešte dva bronzy, o ktoré sa postarali paralympijský šampión Arnošt Petráček na znakárskej päťdesiatke a Agáta Koupilová na 200 metrov voľný spôsob.

Viac o téme: MS v plávaní David Kratochvíl