Petricolová zvíťazila na MS v stíhacích pretekoch, Lavreysen natiahol úžasnú sériu

Emily PetricolováEmily Petricolová Zdroj: SITA/AP/Shuji Kajiyama

GLASGOW - Austrálčanka Emily Petricolová zvíťazila v stíhacích pretekoch na MS v dráhovej cyklistike. Vo finále zdolala Kanaďanku Keely Shawowú, bronz si odniesla Američanka Samantha Boscová.

MS v dráhovej cyklistike:
ženy:
stíhacie preteky: 1. Emily Petricolová (Aus.) 3:42,732 min., 2. Keely Shawowá (Kan.) 3:50,004, 3. Samantha Boscová (USA) a Anna Grace Taylorová (Aus.) 3:50,358

Piaty triumf v rade pre Lavreysena

Holandský dráhový cyklista Harrie Lavreysen získal v šprinte rekordný piaty titul majstra sveta za sebou. Na MS v Glasgowe triumfoval pred reprezentantom Trinidadu a Tobaga Nicholasom Paulom, bronzový stupienok obsadil Brit Jack Carlin.

Dvadsaťšesťročný Lavreysen má už 13 titulov majstra sveta a bude patriť k najväčším favoritom na budúcoročných OH v Paríži. Na predošlej olympiáde v Tokiu získal dve zlaté medaily.

Zlato si odniesol aj Brit Ethan Vernon, ktorý triumfoval vo vylučovacích pretekoch. Jeho krajanky Neah Evansová a Elinor Bakerová zvíťazili v disciplíne madison, keď pred Austrálčankami Georgiou Bakerovou a Alexandrou Manlyovou. Bronz získali Francúzky Victoire Berteauová a Clara Copponiová.

muži
šprint: 1. Harrie Lavreysen (Hol.), 2. Nicholas Paul (Trin.), 3. Jack Carlin (V. Brit.)

vylučovacie preteky: 1. Ethan Vernon (V. Brit.), 2. Dylan Bibic (Kan.), 3. Elia Viviani (Tal.)