Naši susedia jasajú, toto tu ešte nebolo: Český futbal hlási rekordné zastúpenie!

Petr ČechPetr Čech Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Český futbal je rekordne zastúpený v orgánoch UEFA. Svojho člena má v jedenástich odborných komisiách Únie európskych futbalových asociácií a piatich paneloch, bývalý brankár Petr Čech navyše pôsobí vo futbalovej rade. FAČR o tom informovala na tlačovej konferencii po rokovaní výkonného výboru.

"Českých zástupcov v UEFA je veľa. Myslím, že je to obrázok nejakého diplomatického úsilia, ktoré sme vyvíjali v nadväznosti na moje zvolenie do výkonného výboru UEFA," povedal predseda FAČR Petr Fousek.

Doterajším maximom bolo šesť zástupcov v jednotlivých komisiách, teraz sa počet takmer dvojnásobne zvýšil. "Na zväz veľkosti Českej republiky je to veľmi solídne zastúpenie. Nielen štrukturálne, ale aj menovite, je tam celý rad nových zástupcov. Je to mandát na štyri roky, teda do roku 2027. Samozrejme, v priebehu doby možno siahnuť k niektorým zmenám," poznamenal šéf FAČR.

Fousek, ktorý bol na začiatku apríla zvolený do výkonného výboru UEFA, bude pôsobiť v dvoch komisiách. Bude predsedom komisie pre štadióny a bezpečnosť a podpredsedom komisie futsalu.

Generálny sekretár FAČR Michal Valtr bude členom komisie pre súťaže národných mužstiev, niekdajší reprezentant Vladimír Šmicer členom komisie futbalu, Dagmar Damková členkou komisie rozhodcov, Rudolf Řepka členom disciplinárnej komisie, Zdeněk Psotka členom komisie pre rozvoj a technickú podporu, Stanislav Rýznar členom licenčnej komisie, Michal Šembera členom marketingovej komisie, Jiří Vrba členom mediálnej komisie a Markéta Haindlová členkou komisie pre fair play a sociálnu zodpovednosť.

Nedávny šéf komisie rozhodcov FAČR Radek Příhoda bude ako člen pôsobiť v paneli pre konvencie rozhodcov, Otakar Mestek v grassroots paneli, Martin Vlk v Jira paneli, Martin Procházka v paneli disciplinárnych inšpektorov a Jakub Schoř v paneli bezpečnostných manažérov. Bývalá šéfka komisie rozhodcov FAČR Damková, Haindlová, Vrba a Čech v poradnom orgáne futbalovej rade, ktorá vznikla na konci apríla, neboli nominantmi FAČR.

Viac o téme: UEFA Petr Čech FAČR Petr Fousek Michal Valtr
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy