Výzvy tohto typu sa neodmietajú: Slovenský reprezentant trieli k talianskej elite

Marek Korbel v reprezentačnom dreseMarek Korbel v reprezentačnom drese Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BRESSANONE - Novým pôsobiskom slovenského hádzanárskeho reprezentanta Mareka Korbela bude SSV Brixen Handball. S talianskym prvoligovým klubom podpísal zmluvu na jeden rok, informoval portál slovakhandball.sk.

SSV Brixen v minulej sezóne vyhral Taliansky pohár i základnú časť tamojšej najvyššej súťaže, v play-off vypadol v semifinále. "Oslovil ma agent s ponukou a páčilo sa mi, že Brixen je ambiciózny klub, ktorý bude účinkovať aj v EHF Európskom pohári. Pokiaľ ide o ambície, tak chceme vyhrať čo sa dá - ligu, obhájiť prvenstvo v Talianskom pohári a úspešne zvládnuť čo najviac zápasov na európskej scéne. Mojou ambíciou je odohrať čo najviac minút a byť nosným hráčom. V Brixene sú pre hráčov vytvorené výborné podmienky," uviedol 28-ročný Korbel.

V uplynulej sezóne pôsobil v materskom ŠKP Bratislava, kam sa vrátil po pôsobení v zahraničí - v českých kluboch HC Robe Zubří, TJ Sokol Nové Veselí, Talent Plzeň a rumunskom CSM Fagaras. "V máji minulého roka, teda po sezóne strávenej v Plzni, mi operovali ľavé rameno. V auguste mi ŠKP dal možnosť rozohrať sa, tak som začal za bratislavský tím aj hrávať. V polovici februára som si počas zápasu v Hlohovci nešťastne zlomil pravé zápästie.

Po rekonvalescencii som stihol odohrať akurát posledný duel minulej extraligovej sezóny. Od mája som už úplne fit, môžem trénovať a hrať bez akýchkoľvek obmedzení," dodal Korbel, ktorý bol v reprezentačnom kádri aj na domácich ME 2022.

Viac o téme: Marek Korbel SSV Brixen Handball
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy