Sagan sa oficiálne vrátil na horský bicykel: Fantastický štart na dobrý výsledok nestačil

Peter Sagan v pretekoch cross countryPeter Sagan v pretekoch cross country Zdroj: Profimedia

GLASGOW - Novozélandský horský cyklista Samuel Gaze obhájil na MS v Glasgowe zlatú medailu v cross country na krátkej trati. Vo štvrtkových pretekoch triumfoval tesne pred Francúzom Victorom Koretzkým, tretí finišoval s dvojsekundovým odstupom Brit Thomas Pidcock.

Slovenský reprezentant Peter Sagan zaostal za víťazom o minútu a 9 sekúnd a obsadil 37. miesto. Jeho krajan Matej Ulík skončil na 46. priečke, keď ho z trate odvolali tri kolá pred koncom. V pretekoch žien zvíťazila Pauline Ferrandová-Prévotová z Francúzska.

Gaze sa v pretekoch na 11 okruhov s prevýšením 33 metrov držal od úvodu v popredí. V deviatom kole bol tretí, no následne sa predral na čelnú pozíciu, z ktorej ho už nikto nezosadil, aj keď Koretzky mohutne finišoval. Nadviazal tak na zlato z vlaňajších MS v Les Gets.

Sagan mal fantastický štart

Sagan štartoval z posledného radu, keďže nemal žiadne body v rebríčku UCI. V 2. kole sa posunul na 29. pozíciu, no v priebehu ďalších dvoch kôl klesol na 44. priečku, ktorú dokázal v závere ešte trochu vylepšiť.

Pôvodne sa mal slovenský reprezentant predstaviť na MS až cez víkend, no dostal výnimku a možnosť súťažiť už aj vo štvrtok. Klasické preteky, na ktorých zabojuje Sagan o miestenku na OH 2024 v Paríži, sú na programe v sobotu.

V pretekoch elite žien triumfovala Francúzka Ferrandová-Prévotová, ktorá rovnako dokázala v tejto disciplíne obhájiť titul z predchádzajúcich MS. Striebro si vyjazdila Puck Pieterseová z Holandska, bronz Britka Evie Richardsová.

horská cyklistika - cross country

muži elite - krátka trať: 1. Samuel Gaze (N.Zél.) 20:27 min., 2. Victor Koretzky (Fr.) rovnaký čas ako víťaz, 3. Thomas Pidcock (V.Brit.) +2 s, 4. Alan Hatherly (JAR) +4, 5. Sebastian Fini Carstensen (Dán.) +5, 6. Martinš Blums (Lot.) +8, ..., 37. Peter SAGAN +1:09 min., 46. Matej ULÍK (obaja SR) +3 kolá

ženy elite - krátka trať: 1. Pauline Ferrandová-Prévotová (Fr.) 21:17 min., 2. Puck Pieterseová (Hol.) +4 s, 3. Evie Richardsová (V.Brit.) +9, 4. Gwendalyn Gibsonová (USA) +15, 5. Rebecca Hendersonová (Austr.) +20, 6. Alessandra Kellerová (Švaj.) +25

Viac o téme: Peter Sagan Cross country Samuel Gaze
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Eurosport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá