Sagan mal na horskom bicykli čo robiť: Vravel som si, že musím len vydržať

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

GLASGOW - Pôvodne sa mal slovenský reprezentant Peter Sagan predstaviť na MS v horskej cyklistike až cez víkend, no dostal výnimku a možnosť súťažiť už aj vo štvrtok.

V cross country na krátkej trati zaostal Sagan za víťazom Samuelom Gazeom o minútu a 9 sekúnd a obsadil 37. miesto. Výnimku schválili aj cestnému majstrovi sveta Mathiuovi van der Poelovi, no ten napokon na štart neprišiel. Klasické preteky, na ktorých zabojuje Sagan o miestenku v horskej cyklistike na OH 2024 v Paríži, sú na programe v sobotu (16.30 SELČ).

Sagan mal na horskom Galéria fotiek (1)

Trojnásobný majster sveta v cestných pretekoch absolvoval svoj prvý štart na tohtoročných MS v horskej cyklistike po trojtýždňovej príprave. "Odštartovalo sa strašne na plný plyn. Prvé tri kolá to bolo hrozne ťažké a vravel som si, že len vydržať. No musel som si jedno kolo trošku oraziť, a tak som sa trochu prepadol nižšie.

Potom som sa zasa začal dostávať do tempa a bolo to už lepšie a lepšie. Je jasné, že po tých rokoch v cestnej cyklistike si musím upraviť tréningy na úplne inú intenzitu," citovala Sagana facebooková stránka Slovenského zväzu cyklistiky.

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/SZC - Slovensky Zvaz Cyklistiky
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá