Nemôže sa stať, že vybehneme na ihrisko a dostaneme gól: Reakcie po tesnej prehre Trnavy

Na snímke tréner Spartaka Michal GašparíkNa snímke tréner Spartaka Michal Gašparík Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

POZNAŇ - Futbalisti Spartaka Trnava prehrali v úvodnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy na ihrisku poľského Lechu Poznaň 2:1.

hlasy aktérov /zdroj: RTVS/:

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: "Vedeli sme, že na nás vybehnú s vysokým postavením, s tým sme mali problém. Vrchní hráči nám neudržali loptu, keď sme ju mali. Čo sa týka defenzívy, mali nejaké šance, ale vedeli sme sa s tým vyrovnať. Nemôže sa stať, že upozorňujeme hráčov, aby sa sústredili, vybehneme na ihrisko a hneď dostaneme gól, následne druhý.

Oživenie nám priniesli dve striedania, dobre zapadli Azango s Ristovskim. Pri troche šťastia sa mohol zápas skončiť 2:2. Chceli sme hrať viac s loptou, ale súper mal vysoké postavenie a nevedeli sme sa z toho dostať. Nadviažeme na dobré úseky hry doma a určite to s nami nebude mať Lech ľahké. Verím, že vypredáme štadión a pôjdeme do toho, pred odvetou je všetko otvorené."

Lukáš Štetina, obranca Spartaka Trnava a autor gólu: "Od prvej minúty sme ťahali za kratší koniec. Musíme byť radi za stav 1:2, pretože oni mali v prvom polčase šancí viac. Po prestávke sme dostali dva góly v priebehu desiatich minút, keď sme si to neustrážili. To je škoda, hlavne na to sme si mali dať pozor."

Viac o téme: FC Spartak Trnava Michal Gašparík Lech Poznaň