V Španielsku odštartovala ligová sezóna: Valencia gólom v závere zdolala Sevillu

Víťazné oslavy futbalistov ValencieVíťazné oslavy futbalistov Valencie Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

SEVILLA - Futbalisti Valencie víťazne vstúpili do nového ročníka španielskej La Ligy. Vo svojom úvodnom zápase triumfovali v piatok na ihrisku FC Sevilla 2:1.

Víťazný gól hostí strelil v 88. minúte Javi Guerra. Úradujúci šampión Európskej ligy dohrával zápas s desiatimi hráčmi, od 81. minúty hral bez vylúčeného Loica Badeho.

Úvodný duel rozhodli dve penalty

Futbalisti Rayo Vallecano zvíťazili v úvodnom stretnutí nového ročníka španielskej La Ligy na pôde UD Almería 2:0.

Hostia rozhodli o svojom triumfe v prvom polčase, keď dva nariadené pokutové kopy premenili Isi Palazon a Randy Nteka.