VIDEO Benčičová napriek zraneniu vyradila Kvitovú, Sabalenková skončila na rakete ruskej súperky

Ruská tenistka Ľudmila Samsonovová oslavuje triumf nad SabalenkovouRuská tenistka Ľudmila Samsonovová oslavuje triumf nad Sabalenkovou Zdroj: TASR/AP/Christinne Muschi

MONTREAL - Petra Kvitová vypadla na tenisovom turnaji v Montreale ako posledná česká zástupkyňa v osemfinále. Zo štvrtka odložený zápas so Švajčiarkou Belindou Benčičovou, v ktorom obe súperky potrebovali v treťom sete ošetrenie, prehrala 7:6, 3:6, 1:6.

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka Kvitová vydrela úvodný set za 70 minút v tie-breaku 7:3. Druhú sadu ale začala nasadená sedmička stratou podania a manko už nestiahla, hoci mala päť brejkbalov. Na záver naopak znovu prišla o servis.

V úvode tretej sady to chvíľu vyzeralo, že svetovú deviatku možno pošle do štvrťfinále zranenie súperky, ktorá si za stavu 1:0 v druhom game ľahko podvrtla členok. Kvitová olympijskej šampiónke priniesla ľad a čakala s ňou na ošetrenie.

Po zatejpovaní nohy mohla Švajčiarka v zápase pokračovať a dokázala ťažiť z nepresností súperky. Druhý game pri podaní Kvitovej získala a náskok si udržiavala. Česká jednotka sa naopak s bolestivou grimasou opakovane chytala za pravé bedro a trieslo a za stavu 1:4 si tiež vyžiadala ošetrenie. Po ňom druhýkrát prišla o servis a Benčičová duel dopodávala čistou hrou.

Ešte dnes v noci SELČ by mala Švajčiarka nastúpiť na štvrťfinále. V ňom ju čaká Ruska Ljudmila Samsonovová, ktorá v druhom odloženom dueli 3. kola vyradila svetovú dvojku Arynu Sabalenkovú z Bieloruska 7:6, 4:6, 6:3.