Michalovce sa gólu nedočkali ani do tretice: Polievka spečatil hladký triumf Dukly na Zemplíne

Róbert Polievka (Banská Bystrica) sa teší po strelení góluRóbert Polievka (Banská Bystrica) sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/Ján Krošlák

MICHALOVCE - Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:0 v piatkovom zápase 3. kola Niké ligy.

Hostia vykročili za prvým triumfom v sezóne úspešným úvodom zápasu, keď už v 3. minúte Martin využil Rymarenko nedôraz domácich v defenzíve. Od 19. minúty bol náskok hostí dvojgólový po zásahu Jakuba Uhrinčaťa, ktorý zužitkoval Rymarenkov center. Michalovčania nedokázali prekvapiť defenzívu Dukly, ktorá bez väčších problémov kontrolovala dvojgólový náskok. Skóre zápasu uzavrel v 88. minúte Róbert Polievka.

Hráči Michaloviec majú po troch zápasoch na konte jeden bod za bezgólovú remízu a ako jediní zatiaľ nestrelili ani gól. Banská Bystrica má o tri body viac.

Niké liga - 3. kolo:

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)
Góly: 3. Rymarenko, 19. Uhrinčať, 88. Polievka. Rozhodovali: Očenáš - Štofik, Vitko, ŽK: Volanakis, Bednár - Migaľa, Willwéber

Michalovce: Száraz - Marjanovič, Bednár, Volanakis (46. Jánošík) - Šimko, Šimamura (46. Steinhübel), Karasjuk, Bahi - Marcin, Žofčák (77. Vaško), Adekunle (46. Pavúk)

Banská Bystrica: Hruška - Migaľa (79. Godál), Uhrinčať, Hlinka, Willwéber, Záhumenský - Ľupták (78. Pišoja), Richtárech, Acosta (74. Slebodník) - Rymarenko (90. Guimaraes), Polievka (90. Depetris)

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce Róbert Polievka MFK Dukla Banská Bystrica