Mallorca s Valjentom zachraňovala bod na pôde nováčika, Real Sociedad s domácim zakopnutím

Martin ValjentMartin Valjent Zdroj: Profimedia

MADRID - Futbalisti RCD Mallorca v zostave so slovenským reprezentantom Martinom Valjentom remizovali v sobotnom zápase 1. kole španielskej La Ligy na pôde UD Las Palmas 1:1.

Nováčik súťaže viedol od 29. minúty zásluhou Jonathana Vieru, ktorý premenil pokutový kop. Deľbu bodov zabezpečil v 70. minúte Antonio Raillo. Valjent odohral celý duel. Brankár Dominik Greif bol na lavičke náhradníkov.

Realu Sociedad San Sebastián remizovali na domácom ihrisku s Gironou 1:1. Štvrtý klub uplynulého ročníka viedol od 5. minúty zásluhou japonského krídelníka Takefusa Kuba, no deľbu bodov zabezpečil premiérovým gólom v drese Girony ukrajinský útočník Arťom Dovbyk.

La Liga - 1. kolo:

UD Las Palmas - RCD Mallorca 1:1 (1:0)
Góly: 29. Viera (z 11 m) - 70. Raillo
/M. Valjent (RCD Mallorca) odohral celý zápas, D. Greif bol na lavičke náhradníkov/

Real Sociedad San Sebastián - Girona FC 1:1 (1:0)
Góly: 5. Kubo - 72. Dovbyk

Viac o téme: RCD Mallorca Martin Valjent UD Las Palmas