VIDEO Na druhý polčas v Žiline vybehol iný Trenčín: Tréner nám povedal, že inak to môžeme zabaliť

Gólové oslavy futbalistov MŠK ŽilinaGólové oslavy futbalistov MŠK Žilina Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v 3. kole Niké Ligy nad AS Trenčín 5:2 a poskočili na druhé miesto tabuľky práve pred svojho súpera. Dvomi gólmi prispel k výhre reprezentant Dávid Ďuriš, rovnako dva presné zásahy strelil v drese AS Rahim Ibrahim.

Sklamanie z výkonu i výsledku bolo badateľné v tvári kapitána hostí Damiána Bariša. "Videli sme kvalitný zápas. Domáci nám dali lekciu z efektivity a potrestali všetky naše chyby," povzdychol si Bariš a dodal: "Akcie nám vyšli až v druhom polčase, ale keď dostanete v zápase päť gólov, tak sa s tým ťažko niečo robí."

V druhom polčase iný Trenčín

Do druhého polčasu po príhovore trénera Iliju Stolicu a striedaní vybehol na trávnik iný Trenčín.

"Tréner nám povedal, že buď to môžeme zabaliť a ísť domov, alebo musí na trávnik vybehnúť iný tím," prezradil po stretnutí Bariš. Futbalisti z Považia si to zobrali k srdcu, druhý polčas mal tak dobré parametre aj v defenzíve.

"Dostali sme zrejme facku v pravý čas, musíme sa vrátiť k dobrým veciam v našej hre. Žilina mala dnes na môj vkus fakt príliš veľa šancí," dodal 28-ročný kapitán Trenčanov.

Divákom sa zápas musel páčiť

Výrazne lepšia nálada vládla po zápase v žilinskej kabíne. Domáci útočník Dávid Ďuriš vsietil dva góly a netajil spokojnosť najmä s prvým polčasom: "Prvý polčas sme mali výborný. Mali sme veľa šancí, dali sme sme tri góly, no v druhom polčase to už bolo horšie," zamyslel sa slovenský reprezentant.

Dávid Ďuriš (Žilina) a Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

"Divákom sa musel zápas páčiť, no trénerom asi až tak nie. Sme však radi, že sme to zvládli. Mne osobne zápas chutil, dal som dva góly, ale dôležitý je výsledok tímu, nie moje góly."

V zápase nastúpil na poste stredného útočníka, kde nahradil Timoteja Jambora. "Nie je to úplne moja pozícia, ale keď treba, tak zaskočím," pousmial sa Ďuriš. "Som rád, že sa nám veci z tréningu podarilo preniesť do zápasu. Mal som pocit, že to dnes vyjde."

Skóroval aj Kaprálik

Hlavnou témou nielen po zápase, ale i počas týždňa bol prípadný prestup žilinského útočníka Adriána Kaprálika do zahraničia. "Takéto bývajú zápasy s Trenčínom. Som rád, že sme dali päť gólov, no škoda tých dvoch inkasovaných," hodnotil zápas Kaprálik.

"V druhom polčase nás súper dostal pod tlak, ale šance sme dokázali premeniť a mohli sme dať ešte viac gólov. Škoda, že som i ja nedal viac gólov, bol by som naozaj rád," priznal.

Zľava v súboji o Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Jeho cieľom je v tejto sezóne posunúť sa niekam ďalej: "Uvidíme, čo sa stane v najbližších dňoch." Útočník MŠK by bol rád, ak by sa podarilo prestup zrealizovať. Na konštatovanie, či to mohol byť aj rozlúčkový zápas, odpovedal: "Tak môže byť, hlavne, že tam bol ten gól."

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina Adrián Kaprálik Rahim Ibrahim
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/AS Trenčín
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy