Legenda Bayernu skritizovala prestupovú čiastku za hviezdneho Kanea: Nemá cenu sto miliónov!

Rozcvičujúca sa nová posila Bayernu Harry KaneRozcvičujúca sa nová posila Bayernu Harry Kane Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie Harry Kane si v Bayerne Mníchov kladie tie najvyššie ciele a po prestupe z Tottenhamu, kde strávil celú doterajšiu kariéru, chce konečne dosiahnuť na trofeje. Počíta ale s tým, že bude potrebovať čas, aby sa adaptoval na nemecký futbal.

Tridsaťročný útočník, z ktorého Bayern urobil najdrahšieho hráča Bundesligy, si to potvrdil už pri debute v sobotňajšom Superpohári, do ktorého v Mníchove naskočil ako náhradník len niekoľko hodín po podpise zmluvy. Na porážke 0:3 s Lipskom nič nezmenil.

Adaptovať sa na Bundesligu

"Samozrejme, strávil som celú kariéru, celý život v Anglicku a v Premier League, takže to asi bude chcieť trochu adaptácie, aby som si zvykol na novú ligu," povedal pri dnešnom oficiálnom predstavení v Allianz Aréne.

"Bude to o tom, aby som sa čo najlepšie usadil, pochopil iné typy tímov, spôsob, akým musím hrať, a prispôsobil sa. Robil som to počas celej svojej kariéry, či už v Tottenhame, alebo v národnom tíme, a budem to robiť aj tu," dodal.

Kane opustil Tottenham po 14 rokoch, počas ktorých sa nedočkal jedinej trofeje. Trikrát sa ale stal najlepším strelcom Premier League (2015/16, 2016/17 a 2020/21) a v ročníku 2018/19 postúpil do finále Ligy majstrov. Teraz by chcel dôjsť až na vrchol.

S Bayernom chce vyhrať Ligu majstrov

"Som tu, aby som s týmto tímom vyhral Ligu majstrov," vyhlásil. "Chcem hrať na najvyššej úrovni, chcem hrať Ligu majstrov a hrať o tituly. Bayern mi na to dáva príležitosť," povedal a dodal, že teraz sa musí čo najrýchlejšie zžiť s novými spoluhráčmi.

Privítanie v sobotňajšom Superpohári od mníchovských fanúšikov si nemohol vynachváliť a je pripravený na veľký tlak vzhľadom na to, že za neho Bayern zaplatil 100 miliónov eur plus bonusy v desiatkach miliónov.

"To je veľa peňazí. Samozrejme, cítim zodpovednosť. Budem sa snažiť to nejako splatiť," povedal. Pochybnosti si nepripúšťa. "Samozrejme, že budem dávať góly, ale moja hra je viac ako to. Neprepadám panike, keď sa mi to nepodarí," uistil Kane.

Legenda Bayernu skritizovala prestupovú Galéria fotiek (1)

Kritika legendy Bayernu

Výšku prestupovej sumy skritizoval dlhoročný kapitán Bayernu Stefan Effenberg. "Suma, ktorú zaňho zaplatili, je horentná. Už len kvôli jeho veku, teraz má tridsať, nemá cenu sto miliónov," uviedol Effenberg vo svojom stĺpci pre portál t-online.

Kaneove futbalové kvality však uznal. "Je to rozdielový hráč, aj keď zatiaľ nezískal jediný titul. V Bayerne sa to teraz zmení. A konečne zacelí medzeru ako hrotový útočník," dodal s pripomienkou vlaňajšieho odchodu Roberta Lewandowského do Barcelony. Cena poľského kanoniera bola pred rokom polovičná.

Obhajcovia nemeckého titulu vstúpia do nového ročníka Bundesligy v piatok zápasom s Werderom Brémy. "Každý očakáva, že Bayern vyhrá, ale ostatné tímy sú čoraz lepšie," konštatoval Kane.

Viac o téme: Stefan Effenberg Nemecký superpohár FC Bayern Mníchov Harry Kane RB Lipsko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy