Ostro sledované zápasy: Úvodné kolo v Saudskej Arábii prinieslo viacero príbehov

Karim Benzema v službách At-IttihadKarim Benzema v službách At-Ittihad Zdroj: SITA/AP

RIJÁD - Steven Gerrard absolvoval víťazný súťažný debut na lavičke futbalistov Al-Ettifaq FC. Jeho tím zdolal v úvodnom kole saudskej Pro League na domácej pôde Al-Nassr 2:1.

Bývalý anglický reprezentant sa ujal kormidla v Al-Ettifaqu 3. júla, pričom do tímu dotiahol aj niekdajšieho spoluhráča z Liverpool FC Jordana Hendersona. Ten hral v pondelkovom zápase do 88. minúty.

Hosťom chýbal pre zranenie kolena kapitán portugalskej reprezentácie Cristiano Ronaldo. Otázny je aj jeho štart v septembrovom zápase kvalifikácie ME 2024 proti Slovensku. V zostave Al-Nassr nefigurovali ani obranca Alex Telles, stredopoliari Marcelo Brozovič, Talisca Anderson či Seko Fofana. Tréner Luis Castro ich nechal odpočívať po triumfe v Arabskom pohári.

Hráčom Al-Nassr v druhom polčase došli sily, predlžované finálové stretnutie Arabského pohára proti Al-Hilal (2:1 pp) hrali iba dva dni pred úvodným ligovým duelom. Za sebou majú náročný program, celkovo odohrali za 14 augustových dní päť zápasov.

Za Al-Ettifaq sa strelecky presadili Robin Quaison a Moussa Dembélé, skóre otvoril za Al-Nassr ďalší bývalý hráč "The Reds" Sadio Mané. Hosťom chýbal pre zranenie kolena kapitán portugalskej reprezentácie Cristiano Ronaldo. Otázny je aj jeho štart v septembrovom zápase kvalifikácie ME 2024 proti Slovensku.

Úradujúci saudskoarabský šampión Al-Ittihad uspel na ihrisku Al-Raedu aj vďaka asistencii Karima Benzemu. Hviezdou úvodného kola bol Brazílčan Malcom, ktorý hetrikom zariadil triumf Al-Hilalu na pôde Abhy (3:1). Malcom prišiel do tímu v júli za 60 miliónov eur zo Zenitu Petrohrad.

Viac o téme: Karim Benzema Steven Gerrard Al-Hilal Al-Ettifaq Malcom Al-Ittihad Saudi Pro League