Prišiel, videl, zvíťazil: Souček sa nikam nechystá, médiá štebotajú o dlhoročnej zmluve

Tomáš SoučekTomáš Souček Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

LONDÝN - Kapitán českej futbalovej reprezentácie Tomáš Souček uzavrel podľa serveru The Athletic s West Hamom novú štvorročnú zmluvu do roku 2027.

Dvadsaťosemročný stredopoliar pôsobí v londýnskom klube od začiatku roka 2020, kedy prišiel na hosťovanie z pražskej Slavie. V lete potom do West Hamu prestúpil a podpísal kontrakt na štyri roky. Klub zaň Slavii zaplatil celkom 521 miliónov korún, čo zo Součka robí najdrahšieho futbalistu, ktorý kedy prestúpil z českej ligy do zahraničia.

V minulej sezóne rodák z Havlíčkovho Brodu vybojoval spolu s obrancom Vladimírom Coufalom v drese West Hamu víťazstvo v Európskej konferenčnej lige po finálovej výhre nad Fiorentinou v pražskom Edene a teraz dostal novú zmluvu.

V sobotu Souček v úvodnom kole nového ročníka anglickej ligy pomohol "kladivárom" asistenciou k remíze 1:1 na ihrisku Bournemouthu.

"Cítim sa svieži, pretože v minulej sezóne sme odohrali veľa, veľa zápasov a teraz sme mali niekoľko týždňov voľna a nebola taká dlhá príprava. Som pripravený a chcem hrať v novom ročníku dôležitú úlohu," uviedol Souček po vstupe do nového ročníka Premier League.

V Bournemouthe najprv trafil žrď a v 51. minúte prihral na úvodný gól Jarrodovi Bowenovi, hostia však vedenie neudržali. "Chceli sme tu vyhrať. Z remízy sme sklamaní, pretože sme chceli byť čo najvyššie. V prvom polčase som mohol dvakrát skórovať, trafil som tyč a mal šancu z rohu," uviedol.

Za West doteraz odohral 156 súťažných zápasov a dal 22 gólov.

Viac o téme: West Ham United Tomáš Souček