Slovan bude bojovať o Európsku ligu: Prvé slová po vypadnutí z Ligy majstrov

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st.Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Zdroj: TASR/Martin Baumann

HAIFA - Futbalisti Slovana Bratislava po domácej prehre 1:2 podľahli Maccabi Haifa aj v utorňajšej odvete v Izraeli 1:3. Slovenský šampión tak bude po vypadnutí v LM pokračovať v play off Európskej ligy, v ktorom bude jeho súperom Aris Limassol.

Hlasy po zápase /zdroj: RTVS/:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Výborný zápas proti súperovi, ktorý ukázal kvalitu. Haifa bola lepšia a treba jej pogratulovať k postupu. Mali sme výborný úvod, hrali sme na riziko s túžbou streliť prvý gól. Dostali sme sa do nejakých pološancí, ale nabudúce musíme byť viac trpezliví. Súper nám cez Cheryho robil veľké problémy a do polčasu išiel s dvojgólovým vedením.

Po zmene strán sme boli lepší, ale oni už mali nahraté. S výkonom som spokojný, hráči išli na dno svojich síl. S Limassolom nás čaká ďalší ťažký dvojzápas, cyperský tím má vo svojom kádri veľa legionárov. Verím, že mu budeme zdatnejší súper ako Haife."

Lukáš Pauschek, obranca Slovana: "Bol to jeden z najnáročnejších zápasov v kariére. Podmienky boli podobné ako v Mostare, súper bol však kvalitnejší. Prvých 15 minút sme boli silní na lopte, potom sa domáci dostali do tempa a my sme ťažko zachytávali ich akcie. Ak chceme pomýšľať na lepší výsledok, musíme byť efektívni. Jeden sen sa nám rozplynul, ale ideme bojovať o Európsku ligu a dáme do toho všetko."

Viac o téme: Lukáš Pauschek ŠK Slovan Bratislava Maccabi Haifa Vladimír Weiss st.