Dočká sa Slovensko medailového lesku? Skvelé správy z poľského Krakova

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Ľudovít MacúšSlovenský reprezentant vo vodnom slalome Ľudovít Macúš Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

KRAKOV - Slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome Adam Janovčík a Ľudovít Macúš postúpili do semifinále C1 na MSJ v Krakove.

V kategórii do 23 rokov obsadili pätnáste a šestnáste miesto. Ich krajanky Ivana Chlebová a Soňa Stanovská vybojovali semifinálovú účasť v rovnakej disciplíne i kategórii. Ako jediný zo Slovákov tak neprešiel do ďalšej fázy Jaromír Ivanecký.

Obaja Slováci predviedli čisté jazdy a pomerne pohodlne sa zmestili do postupovej dvadsiatky. Na Markela Imaza zo Španielska, ktorý obsadil 21. pozíciu, mali náskok 1,70 a 1,58 sekundy. Ich krajan Jaromír Ivanecký inkasoval 50-sekundovú penalizáciu a v druhých rozjazdách bol dvanásty. Od semifinále ho delilo 1,61 sekundy.

Chlebová a Stanovská tak zvládli rozjazdy K1 aj C1. Prvá menovaná obsadila s jednolistým pádlom štvrté miesto s bezchybnou jazdou, ôsma Stanovská mala dotyk na dvojke. Obe postúpili s prehľadom - o viac, než šesť sekúnd.

V kajaku i kanoe žien do 23 rokov sú len dve Slovenky, na podujatí sa nezúčastnila Zuzana Paňková. Osemnásťročná "obojživelníčka" štartuje aj v elitnej kategórii a sústredí sa na septembrové majstrovstvá sveta vo Veľkej Británii. Tie sú zároveň aj olympijskou kvalifikáciou.

Viac o téme: Slovensko C1 Ľudovít Macúš Adam Janovčík MSJ v Krakove