Rysuje sa ďalšia nezabudnuteľná bitka o titul: Alcaraz aj Djokovič sú v Cincinnati krok od finále

Vamooooooooooooooooooooooooooooooooooooooos!Vamooooooooooooooooooooooooooooooooooooooos! Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Mark Blinch

CINCINNATI - Španielsky tenista Carlos Alcaraz a Srb Novak Djokovič postúpili do semifinále dvojhry na turnaji Masters 1000 v Cincinnati.

Alcaraz zdolal vo štvrťfinále v pozícii nasadenej jednotky Austrálčana Maxa Purcella 4:6, 6:3, 6:4. V dueli o postup do finále nastúpi proti Poliakovi Hubertovi Hurkaczovi.

Djokovič si ako nasadená dvojka poradil s domácim Američanom Taylorom Fritzom hladko 6:0, 6:4. Jeho ďalším súperom bude  Nemec Alexander Zverev, ktorý vyradil. Francúza Adriana Mannarina 6:2, 6:3.

Srbský tenista Novak Djokovič Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

Alcaraz sa s deblovým špecialistom Purcellom natrápil a musel otáčať zápas. V rozhodujúcom sete sa Austrálčanovi podarilo vyrovnať z 1:3 na 3:3, no v koncovke napokon slávil úspech favorizovaný Španiel. "Bolo to naozaj náročné. Max je nevyspytateľný súper, veľmi dobre servoval a úspešne zakončoval na sieti. Dal mi zabrať. Od začiatku druhého setu som zlepšil returny, čo bol kľúč k úspechu," uviedol vlaňajší šampión US Open pre akreditované médiá.

Djokovič upravil vzájomnú bilanciu s Fritzom na 7:0. "Nebolo ľahké nastúpiť proti najlepšiemu Američanovi, ktorý mal navyše podporu domáceho publika. Mal som skvelý úvod zápasu, v prvom sete som hral takmer bezchybne. V druhom dejstve som prišiel o servis a prehrával 2:4, no potom som zahral štyri skvelé gemy," citovala slová Djokoviča oficiálna stránka ATP.