Smolný okamih ho pripravil o medailový boj: Ševčík vo finále uzatváral najlepšiu desiatku

Na snímke slovenský reprezentant Jakub Ševcík Na snímke slovenský reprezentant Jakub Ševcík Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

KRAKOV - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Ševčík obsadil desiate miesto vo finále K1 na MSJ v Krakove. Medzi kajakármi bol v tejto vekovej kategórii jediný zástupca Slovenska. Majstrom sveta sa stal Talian Xabier Ferrazzi.

Ševčík síce predviedol čistú jazdu, no za víťazom zaostal o 11,36 sekundy. Najväčší problém mu robil záver krakovského kanála, kde stratil takmer sedem sekúnd. Ferrazzi bol taktiež bez dotyku, dosiahol čas 81,77 a triumfoval o pol sekundy pred Martinom Cornuom z Francúzska, pódium doplnil so stratou 1,54 sekundy Slovinec Žiga Lin Hočevar. Bez penalizácie bolo celkovo sedem pretekárov vrátane najlepšej trojice.

Zo semifinále nepostúpil Ševčíkov krajan Richard Rumanský. Za najlepšou desiatkou zaostal o 6,65 s, mal dotyk na druhej i deviatej bránke a obsadil 26. priečku. Ďalší Slovák Daniel Hodas-Pauer inkasoval 50-sekundovú penalizáciu.

výsledky - K1
muži:
juniori - finále:
1.  Xabier Ferrazzi (Tal.) 81,77 s (0), 2. Martin Cornu (Fr.) +0,50 (0), 3. Žiga Lin Hočevar (Slov.) +1,54 (0), 4. Michal Kopeček +4,48 (0), 5. Marek Bízek (obaja ČR) +5,16 (2), 6. Sergij Sovko (Ukr.) +5,32 (0), ...10. Jakub ŠEVČÍK (SR) +11,36 (0)

Dievčatá sa do finále nedostali

Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome nepostúpili do finále K1 na MSJ v Krakove. Ani jedna pretekárka z trojice Stanislava Ďuratná, Petronela Ižová a Simona Blaščíková nestačila na najlepšiu desiatku.

Najlepší čas dosiahla v semifinále Češka Klára Kneblová (96,91 s) s čistou jazdou. Hranicu na postup stanovila desiata Lena Quemeraisová z Francúzska na 103,73 sekundy. Najbližšie k nej bola sedemnásta Ďuratná, ktorej chýbalo na Francúzku 7,58 sekundy s dotykom na deviatke a červenej jedenástke. Ižová nazbierala až štyri dotyky, keď ťukla v každej časti trate a skončila na 26. pozícii. Blaščíková "chytila" na poslednej protiprúdnej bránke 50-sekundový trest.