Aj v oslabení ešte Liverpool dokázal navýšiť náskok, Manchester United zlyhal v šlágri kola

Na snímke hráč Liverpoolu Mohamed Salah sa teší z gólu počas zápasu 2. kola anglickej Premier League FC Liverpool - AFC BournemouthNa snímke hráč Liverpoolu Mohamed Salah sa teší z gólu počas zápasu 2. kola anglickej Premier League FC Liverpool - AFC Bournemouth Zdroj: TASR/AP/Rui Vieira

LIVERPOOL - Obhajca titulu v anglickej Premier League pokračuje v úspešnom vstupe do novej sezóny.

V druhom kole si Manchester City poradil s Newcastlom 1:0 a dotiahol sa na čelo priebežnej tabuľky, kde je spolu s Brightonom. Tottenham zdolal Manchester United 2:0, čo sa mu na domácej pôde podarilo po piatich rokoch. Prvého triumfu  v novom ročníku sa dočkali futbalisti Liverpoolu, ktorí proti Bournemouthu otočili vývoj stretnutia a zvíťazili 3:1.

Zverencom trénera Pepa Guardiolu napokon stačil na víťazstvo jediný gól. Ten strelil v 31. minúte Julian Alvarez po prihrávke od Phila Fodena. Citizens si tak udržali stopercentnú bilanciu. Naopak, Newcastle opäť nebodoval na ihrisku City, naposledy sa mu to podarilo v novembri 2006. Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel celý zápas na lavičke hostí.

O triumf Tottenhamu sa postarali Pape Matar Sarr a vlastným gólom Lisandro Martinez. "Kohútom" patrí v priebežnej tabuľke 5. miesto so ziskom štyroch bodov, United majú na konte tri a patrí im 10. priečka.

Rodák sedel iba na lavičke

Bournemouth viedol na ihrisku Liverpoolu už po troch minútach, domáci však otočili skóre ešte do polčasu. Za stavu 2:1 im arbiter vylúčil Alexisa Mac Allistera, no aj napriek početnej nevýhode dokázali streliť ešte jeden gól. Po minulotýždňovej remíze 1:1 s Chelsea tak zverenci Jürgena Kloppa zaknihovali prvý triumf v sezóne.

V ďalšom zápase prehral Fulham s Brentfordom 0:3, domáci brankár Marek Rodák sedel celý zápas na lavičke náhradníkov. Darilo sa Brightonu, ktorý triumfoval na ihrisku Wolverhamptonu 4:1 a po dvoch kolách má na konte plný počet 6 bodov. Wolves sú naopak bez bodu poslední.

PL 2. kolo - výsledky:
Manchester City - Newcastle 1:0 (31. Álvarez)

Fulham FC – Brentford FC 0:3 (0:1)
Góly: 44. Wissa, 66. a 90.+3 Mbeumo (prvý z 11 m), ČK: 66. Ream (Fulham)

Liverpool FC– AFC Bournemouth 3:1 (2:1)
Góly: 28. Díaz, 37. Salah, 62. Jota – 3. Semenyo, ČK: 58. Mac Allister (FCL)

Wolverhampton Wanderers – Brighton & Hove Albion 1:4 (0:1)
Góly: 61. Hwang Hee-chan – 15. Mitoma, 46. Estupiňan, 51. a 55. March, ČK: 90.+5 Nunes (Wolves)

Tottenham Hotspur - Manchester United 2:0 (2:0)
Góly: 49. Sarr, 83. Martinez (vlastný)

Viac o téme: Manchester United Tottenham Hotspur Liverpool FC AFC Bournemouth