Metropola východu si bude musieť počkať, Trenčín pochoval Ružomberok v prvom polčase

Na snímke gólová radosť hráčov ŽilinyNa snímke gólová radosť hráčov Žiliny Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili na ihrisku FC Košice 3:0 v sobotňajšom zápase 4. kola Niké ligy.

Za tretím víťazstvom v sezóne vykročili vydareným úvodom zápasu, keď v 9. minúte Sauer zužitkoval prihrávku Bariho po chybe Košičanov. Od 23. minúty viedli hostia už 2:0 zásluhou Essombu, ktorý bol na konci rýchleho protiútoku hostí.

Košičania sa viackrát dostali k ofenzívnym akciám, ale chýbal im dôraz aj presnosť v zakončení. V úvode druhého polčasu sa neujala ani šanca Šindelářa a hostia, ktorí si bez väčších problémov strážili dvojgólový náskok, poistili svoje víťazstvo v 74. minúte. Presadil sa Iľko, keď sa po zaváhaní súpera dostal za obranu domácich - 0:3.

Nováčik najvyššej súťaže FC Košice má po troch odohratých zápasoch na konte jeden bod a je o skóre na poslednom 12. mieste. Žilinčania poskočili na čelo tabuľky.

FC Košice - MŠK Žilina 0:3 (0:2)
Góly: 9. Sauer, 23. Essomba, 74. Iľko. Rozhodovali: Dohál - Košecký, Čajka, ŽK: Golikov, Krivák - Ďuriš, Stojčevski, Belaník, Rusnák

Košice: Kira - Šindelář, Krivák (80. Greššák), Jakubko (62. Petrák) - Fabiš, Golikov, Qose (46. Gallovič), Mizerák (62. Vasiľ) - Pačinda, Medved (62. Sagna), Faško

Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Nemčík - Bari, Sauer (79. Myslovič), Gidi, Javorček (64. Rusnák) - Essomba (64. Addo), Ďuriš, Iľko (79. Adang)

Trenčania mali úžasný prvý polčas

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v 4. kole Niké ligy nad MFK Ružomberok 4:1. Všetky góly dali domáci v prvom polčase, po prestávke hostia už len skorigovali stav. Trenčín poskočil na tretiu priečku tabuľky, keď nazbieral deväť bodov rovnako ako prvá Žilina a druhá Podbrezová, ktorá odohrá svoj duel 4. kola v nedeľu v Trnave.

Niké liga - 4. kolo:
AS Trenčín - MFK Ružomberok 4:1 (4:0)
Góly: 27. Kozlovský, 30. Gong, 37. Kupusovič, 38. Soares - 84. Gerec. Rozhodovali: Glova – Vass, Bobko, ŽK: Bariš - Kotula, Šefčík, 1512 divákov.

AS Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Ibrahim, Bariš (46. Bagin), Gajdoš (67. D. Hollý) – Gong (59. Sunday), Kupusovič (80. Akila), Soares (80. Demitra)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Maslo, Malý, Kotula (46. Úradník) – Luterán, Domonkos (57. Chrien), Lavrinčík (46. Zsigmund) – Chobot (57. Gerec), Boďa, Šefčík (85. Tučný).

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina MFK Ružomberok FC Košice