Škriniarov Paríž sa zatiaľ trápi: Omilostený Mbappé bol konečne naspäť v zostave

Milan ŠkriniarMilan Škriniar Zdroj: Profimedia

TOULOUSE - Tréner Luis Enrique z Paríža St. Germain sa nedočkal víťazstva ani v druhom kole francúzskej Ligue 1.

Jeho zverenci remizovali na ihrisku FC Toulouse 1:1, slovenský futbalista Milan Škriniar odohral celý zápas.

Hostia išli do vedenia v 62. minúte, keď striedajúci Kylian Mbappé premenil penaltu. Francúzsky útočník začal zápas na lavičke náhradníkov, na ihrisko sa dostal v 51. minúte. V 87. minúte kopali penaltu aj domáci, keď Achraf Hakimi fauloval Zakariu Aboukhlala a sám faulovaný hráč rozhodol o deľbe bodov.

Najväčšia hviezda opäť nastúpila

Mbappé nastúpil v drese PSG po prvý raz od 21. júla po tom, čo odmietol predĺžiť zmluvu a nebol pozvaný na predsezónne turné v Japonsku a Južnej Kórei. Chýbal aj v 1. ligovom kole, v ktorom jeho tím remizoval 0:0 s Lorientom.

Nedarí sa futbalistom Lyonu. Po prehre v 1. kole v Štrasburgu 1:2 podľahli aj na domácej pôde Montpellieru 1:4 a v tabuľke sú na poslednom mieste. Montpellier je naopak po neúplnom 2. kole na jej čele.

Ligue 1 - výsledky:
Olympique Lyon – HSC Montpellier 1:4 (0:2)
Góly: 69. Lacazette – 20. Nordin, 39. a 67. Al-Taamari, 89. 89. Adams, ČK: 80. Lacazette

Toulouse - Paríž St. Germain 1:1