Kapitán Arsenalu potrestal faul domáceho brankára: Kanonieri museli dohrávať v desiatich

Hráči Arsenalu sa radujú z góluHráči Arsenalu sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu uspeli aj v druhom stretnutí novej sezóny anglickej Premier League. Po úvodnom víťazstve 2:1 nad Nottinghamom Forest triumfovali v pondelkovom zápase 2. kola na ihrisku Crystal Palace 1:0.

Jediný gól dal v 54. minúte kapitán hostí Martin Ödegaard, ktorý premenil pokutový kop. Nórsky stredopoliar potrestal faul domáceho brankára Sam Johnstonea na Eddieho Nketiaha.

"Gunners" hrali od 67. minúty bez vylúčeného Takehira Tomijasua, ktorý dostal druhú žltú kartu, no dokázali sa v desiatich hráčoch ubrániť.

Hráči Crystal Palace stratili prvé body v sezóne, v úvodnom kole zvíťazili na ihrisku nováčika Sheffield United 1:0.