Gerrard, Vittek a Ďurica o Škrtelovi! Pred exkluzívnym premietaním sa dopĺňali lístky

Martin Škrtel sa lúči s kariérouMartin Škrtel sa lúči s kariérou Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

TRNAVA - Bývalý obranca FC Liverpool či bývalý kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel len pred pár týždňami ohlásil spoločne s úspešným režisérom Petrom Větrovským vznik a distribúciu do kín dokumentárneho filmu o slovenskej futbalovej legende s názvom „Martin Škrtel: Buď alebo“.

K Martinovi nedávno povedali viac aj jeho kolegovia z reprezentácie Róbert Vittek, Ján Ďurica, či legendárny kapitán Liverpool FC Steven Gerrard.

Do kín sa prvý film o slovenskom futbalistovi dostane na konci septembra. Omnoho skôr si jeho netradičnú predpremiéru v neopakovateľnej atmosfére budú môcť fanúšikovia užiť priamo na Štadióne Antona Malatinského (City Arena) v Trnave už 10.9.2023 v unikátnej predpremiére, ktorá hlási obrovský záujem. Lístky sú aktuálne stále v predaji v sieti Maxiticket.

"Martin je väčší fenomén, ako si sám myslí. Dokazujú to aj predaje lístkov na predpremiéru do Trnavy, kde ak to bude takýmto trendom pokračovať, tak to môže byť najväčšia slovenská filmová predpremiéra," konštatoval režisér filmov Attila a Jan Koller, ktorým je Petr Větrovský.

To, že o Martina je veľký záujem potvrdzuje aj fakt, že lístky typu „Meet and Greet (stretni sa a pozdrav sa)“ sa predali behom pár dní a organizátor sa rozhodol po porade s Martinom pridať ešte sto lístkov s týmto označením.

Škrtel bol známy kvôli svojej búrlivej povahe, ktorá bola na ihrisku badateľná, tú však vždy doplnil mimoriadne presnými a tvrdými výkonmi, ktoré ho doviedli až na samotný futbalový vrchol. Ako hodnotia Martina jeho dlhoroční reprezentační a tímoví kolegovia sme sa dozvedeli z prvej ruky.

"Môžem povedať, že som bol ten, kto si ho všimol v našej lige medzi prvými, úplne vynikal. Hovoril som trénerovi Galisovi, že má v sebe veľkú budúcnosť, čo sa aj potvrdilo. Počas jeho unikátnej kariéry zviditeľnil nielen svojej meno, ale meno celej krajiny.

Do reprezentácie prišiel ako skromný chlapec. Vždy mal v sebe pokoru, ktorá mu ostala. Po tom, čo dokázal mu mohla sláva doslova napršať do nosa, no to sa nestalo. Niekedy mi síce dlhšie odpisuje(smiech), ale vždy sa nakoniec ozve. Iní sa neozvú vôbec (úsmev), čiže ho vnímam celkovo ako fajn človeka a dúfam, že naše kamarátstvo bude pokračovať," konštatoval legendárny útočník Róbert Vittek, ktorý s Martinom strávil 12 rokov v reprezentácii.

"Jeho prednosti boli okrem iných aj to, že bol tvrdý a mal líderské schopnosti. Aj preto si myslím, že bol právom kapitánom. Pre mňa bola česť, že som mohol hrať po jeho boku. Náš vzťah bol kamarátsky, no na začiatku keď sme spolu začínali, nebolo úprimne všetko ideálne(úsmev)."

"Museli sme si na seba chvíľu zvykať, no prežili sme spolu veľa a aj vďaka tomu máme výborný vzťah. Neviem sa dočkať premiéry filmu, prajem mu, aj po kariére, aby bol šťastný a aby zostal pri futbale," konštatoval Škrtelov kolega z obrany Ján Ďurica.

Reakcia smerom k Martinovi nechýba ani od bývalého kapitána Anglicka a legendy Liverpool FC, ktorým je Steven Gerrard. "Keby som mohol niečo k Martinovi povedať, povedal by som, že môže byť nesmierne hrdý na svoju kariéru. Obetoval toho veľa a vždy bol profesionálom, ktorý oddaný cieľu."

"Dúfam, že zostane zapojený v tejto hre a chcem mu poďakovať za to, že prišiel do Liverpoolu a pomohol klubu, aby bol úspešnejší. Zanechal tu odkaz a vždy bude u nás vítaný ako súčasť Liverpoolskej rodiny, pretože bol veľkým hráčom. Vždy bol výnimočnou osobnosťou Liverpoolskeho klubu," dokončil idol stredopoliarov po celom svete.

Viac o téme: Martin Škrtel Steven Gerrard
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/martin37skrtel
  • Zdroj: športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy