VIDEO Messiho tím prežil klinickú smrť: Blcha v hlavnej úlohe, parádny obrat a trofej na dosah

Tešiaci sa Lionel MessiTešiaci sa Lionel Messi Zdroj: SITA/AP/Joshua A. Bickel

CINCINNATI - Argentínsky futbalista Lionel Messi pomohol v noci na štvrtok Interu Miami k postupu do finále US Open Cup-u.

V semifinálovom zápase proti domácemu FC Cincinnati prihral na dva góly a v záverečnom rozstrele premenil svoj pokus. Inter zvíťazil v jedenástkovom rozstrele 5:4 po tom, ako sa duel skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 2:2 a po predĺžení 3:3.

Hostia prehrávali ešte v 68. minúte 0:2, no potom prišli Messiho chvíle. Tridsaťšesťročný útočník prihral spoluhráčovi Leonardovi Campanovi na dva góly. Najprv ho našiel centrom z priameho kopu a Ekvádorčan hlavičkou znížil.

V siedmej minúte nadstaveného času si spoluprácu zopakovali po veľmi podobnej situácii, Messi tentoraz centroval z hry a Campana zblízka poslal loptu hlavou do siete, čím zachránil pre Miami predĺženie. Hráči Interu premenili v rozstrele všetky svoje pokusy, na strane Cincinnati neuspel v piatej sérii Nick Hagglund.

Messi síce prvýkrát od príchodu do Miami v zápase neskóroval, ale dokázal priviesť svoje mužstvo do ďalšieho finále. V sobotu triumfoval s Interom vo finále Leagues Cup-u, keď Nashville zdolal rovnako v rozstrele z 11 m. Miami od príchodu Messiho a jeho bývalých spoluhráčov z FC Barcelona Sergia Busquetsa a Jordiho Albu v ôsmich stretnutiach ešte ani raz neprehralo.

US Open Cup je najstaršia a najdôležitejšia vyraďovacia pohárová súťaž v USA, ktorá sa hrá už od roku 1914. Inter Miami narazí v boji o trofej na Houston Dynamo, ktoré v druhom semifinálovom stretnutí zvíťazilo nad Real Salt Lake 3:1 po predĺžení. Finále v Miami je na programe 27. septembra.

Viac o téme: Lionel Messi Inter Miami FC Cincinnati