Sen Slovenska sa definitívne rozplynul: Krutý rezultát! Čierny scenár naplnený

Slovenské hokejistkySlovenské hokejistky Zdroj: SZĽH/ĽK

ŠEN-ČEN - Slovenské hokejistky prehrali aj vo svojom štvrtom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie MS v čínskom Šen-čene.

Vo štvrtok podľahli Dánkam 1:2 a vypadli tak do B-skupiny I. divízie. Na šampionáte sú stále bez bodu a s určitosťou skončia na poslednom 6. mieste tabuľky. Záverečný zápas na MS odohrajú v sobotu s Rakúskom o 7.00 SELČ.

Slovenky sa síce ešte môžu bodovo dorovnať piatym Nórkam, no nemôžu ich už predstihnúť v tabuľke, keďže majú s nimi horší vzájomný zápas (2:4).

Postup do elitnej kategórie si vybojovali domáce Číňanky, ktoré zdolali Rakúsko 2:0. V poslednom zápase na turnaji sa domáci výber stretne s Holandskom, Holanďankám stačí na postup získať bod.

Hokej-ženy - A-skupina I. divízie MS:

SLOVENSKO - Dánsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 4. Kapičáková (Dobiášová, L. Šulíková) - 19. Jensenová, 46. Jakobsenová (Gludová). Rozhodovali: Nakajamová (Jap.), Vichoreková (USA) - Vichaová (Švaj.), Paulheimová (Maď.), vylúčené: 1:0 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2530 divákov.

Zostava SR: Rišianová – Košecká, L. Šulíková, Vysokajová, Drábeková, Leskovjanská, Bednáriková, A. Šulíková – L. Halušková, Kúbeková, Korenková – Hlinková, Tóthová, Rumanová – Ištocyová, Kapičáková, Dobiášová – Blichová, R. Halušková, Sternová

Zverenky Arta Sieppiho išli do vedenia už v 4. minúte, keď sa presadila Barbora Kapičáková. Na konci prvej tretiny vyrovnala Nicoline Jensenová. V druhej časti gól nepadol, na oboch stranách sa viackrát predviedli brankárky. Rozhodnutie prišlo v tretej tretine, keď sa v 46. minúte presadila Josefine Jakobsenová. Na výsledku nič nezmenila ani záverečná hra Sloveniek bez brankárky.

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Arto Sieppi, tréner SR: "Musím opäť povedať, že som hrdý na dievčatá. Nechali na ľade úplne všetko. Mali sme veľké množstvo šancí na skórovanie, najmä v druhej tretine, v ktorej sme sa dostali do samostatných únikov. Bohužiaľ, opäť sme nedokázali streliť góly, a nedostali sme ani presilovkové príležitosti. Dievčatá bojovali dnes, rovnako aj v predchádzajúcich zápasoch. Nemám im čo vyčítať.

Na hodnotenie šampionátu je priskoro. Musíme si sadnúť spoločne s realizačným tímom a vyhodnotiť, čo sa stalo. Chápem, že ľudia budú teraz kritickí, je to absolútne fér. Je to sklamanie pre všetky hráčky aj celý realizačný tím, že zostupujeme. Nikto si to neželal, ale musíme sa pozerať do budúcnosti. Čaká nás ešte jeden zápas na šampionáte, v ktorom chceme zvíťaziť."