VIDEO Slovan si do finále o Európu odnáša tesný náskok: Belasých môže mrzieť len inkasovaný gól

Dávid Strelec oslavuje so spoluhráčmi druhý gólDávid Strelec oslavuje so spoluhráčmi druhý gól Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zdolali v úvodnom stretnutí play-off Európskej ligy cyperský Aris Limassol 2:1. Góly "belasých" strelili Marko Tolič a David Strelec, za hostí sa presadil Mihlali Mayambela.

V základnej zostave Slovana chýbal pre zranenie Aleksandar Čavrič, od začiatku nehral ani Vladimír Weiss mladší. Ofenzívna opora tímu sa dostala na ihrisko až v závere duelu.

Odveta je na programe o týždeň vo štvrtok 31. augusta o 19.00 SELČ v Limassole, žreb skupinovej fázy EL sa uskutoční 1. septembra.

Na snímke vľavo Steeve Galéria fotiek (9) Na snímke vľavo Steeve Yago (Aris) a vpravo Malik Abubakari (ŠK Slovan) v Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Tréner Weiss sľúbil fanúšikom ofenzívny futbal a jeho zverenci sa od úvodu snažili dostať sa do nebezpečných situácií.

V prvej desaťminútovke sa neujali centre Toliča a ani strela Abubakariho. Hostia sa v 16. minúte dostali do brejku, Gomis dostal skvelú prihrávku a mohol postupovať sám po pravej strane, ale brankár Borjan prečítal hru a bol pri lopte skôr.

Po polhodine hry bol opäť v akcii brankár Slovana, keď vyrazil nepríjemný center Bengtssona, na opačnej strane mali prvú väčšiu príležitosť "belasí." Marcelli sa ocitol v dobrej pozícii, vystrelil na vzdialenejšiu žrď, no Vana loptu nadvakrát chytil.

Slovan napokon využil miernu prevahu v 34. minúte, keď si vynikajúci dlhý Kuckov pas z vlastnej polovice spracoval v šestnástke Tolič a zoči-voči Vanovi nezaváhal - 1:0. Polčas uzavrel ďalší dobrý pokus Marcelliho, no Vana bol v tomto súboji opäť úspešnejší.

Ihneď po prestávke mal ďalšiu šancu Tolič, keď po nacvičenom signále z rohového kopu dostal loptu na nohu, ale zblízka prestrelil.

Zaplnené Tehelné pole sa však tešilo v 57. minúte, keď Marcelli vnikol do šestnástky po akcii Lovata, mladý útočník vystrelil na vzdialenejšiu žrď a odrazenú loptu od brankára zasunul do siete Strelec - 2:0.

O desať minút neskôr si domáca obrana nedala pozor v defenzíve, nepostrážila si ofsajdovú líniu a Mayambela pohodlne znížil. Útočník Arisu mal potom aj ďalšiu šancu, ale po strele ľavačkou tesne minul ľavú žrď.

V 84. minúte ešte zaujal pokus Lovata z priameho kopu, ktorý zneškodnil brankár hostí. V závere duelu mali Cyperčania miernu prevahu, ale vyrovnať už nedokázali.

prvý zápas play-off EL:
ŠK Slovan Bratislava - Aris Limassol 2:1 (1:0)
Góly: 34. Tolič, 57. Strelec - Mayambela. Rozhodovali: Collum - Connor, McGeachie (všetci Škót.), ŽK: Lovat, Kucka, Kankava, Blackman, Zuberu, Weiss - Stepiňski, Nikolič, Caju, Yago, Brown, 17.564 divákov.

Slovan: Borjan - Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat - Kucka, Kankava, Tolič (88. Savvidis) - Strelec (67. Barshegjan), Marcelli (78. Zuberu), Abubakari (88. Weiss)

Limassol: Vana - Boakye, Moucketou-Moussounda, Yago, Caju - Struski (46. Nikolič) - Szöke (77. Brown), Gomis, Mayambela - Babicka (35. Montnor), Bengtsson (63. Stepiňski)

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Aris Limassol Dávid Strelec Marko Tolič